Kornfeil v Argentině odstartuje ze šesté řady, Abraham uzavřel patnáctku

Jakub Kornfeil odstartuje do motocyklové Velké ceny Argentiny po 16. místě v kvalifikaci z šesté řady. Jeho krajan a týmový kolega v kategorii Moto3 Filip Salač bude o dvě řady dál, v kvalifikaci obsadil 24. pozici. V nejsilnější kubatuře MotoGP obsadil Karel Abraham patnáctou příčku.

Karel Abraham v popředí skupinky na argentinském okruhu
zdroj: ČTK/EFE autor: Nicolas Jimenez

Kornfeilovi se v druhé části Grand Prix sezony příliš nedařilo v trénincích, ale v úvodní kvalifikaci si vybojoval start pro 18 nejrychlejších.

V ní český jezdec na stroji KTM ztratil 1,2 sekundy na Španěla Jaumeho Masiu, jenž získal první pole position v kariéře.

Kvalifikaci MotoGP vyhrál úřadující mistr světa Marc Márquez ze Španělska a vybojoval pole position na okruhu v Termas de Río Hondo popáté za šest let. Abraham nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny v Termas de Río Hondo:

Moto3: 1. Masiá 1:48,775, 2. Canet (oba Šp./KTM) -0,319, 3. Arbolino (It./Honda) -0,347, ...16. Kornfeil -1,199, 24. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Vierge (Šp./Kalex) 1:42,726, 2. Schrötter (Něm./Kalex) -0,011, 3. Lowes (Brit./Kalex) -0,012.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:38,304, 2. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,154, 3. Dovizioso (It./Ducati) -0,164, ...15. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.