Následuje
MS 2020 USA

Kornfeil odstartuje do Velké ceny Malajsie ze čtvrtého místa

Sepang (Malajsie) - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie pátý čas, po penalizaci jezdce před ním však odstartuje ze čtvrtého místa. Vyrovnal tím své letošní maximum z květnové Grand Prix v Le Mans, kde čtvrtou pozici na roštu proměnil v šesté místo v závodě.

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK/Drive M7 SIC Racing Team

Na okruhu v Sepangu, kde má člen malajského týmu Drive M7 SIC možnost testovat mimo sezonu, zaostal o 334 tisícin sekundy za nejrychlejším jezdcem kvalifikace Italem Niccolem Antonellim. Další český jezdec Karel Hanika byl čtrnáctý.

Kornfeil má dobrou příležitost vylepšit pátou příčku z Grand Prix Austrálie z minulého týdne. V kvalifikaci porazil o sedm tisícin Brita Dannyho Kenta, který si může v neděli zajistit titul mistra světa. Stačí mu k tomu dojet nejhůře pátý.

Šest jezdců bylo penalizováno

Kent byl však jedním z šesti jezdců, kteří byli penalizováni ztrátou tří míst na roštu oproti kvalifikačnímu výsledku kvůli tomu, že jeli příliš pomalu v závodní stopě. Dalším byl například Španěl Efrén Vázquez, na jehož čtvrté místo se posunul Kornfeil.

Bezprostředně po dojetí český závodník s kvalifikací, v níž figuroval ještě pár minut před koncem na druhé příčce, úplně spokojen nebyl. "Do poslední části jsme nazuli nové pneumatiky. Nebylo to úplně ideální. Poslední kolo také nebylo perfektní. I tak to ale stačilo na drobné zlepšení. Je pozitivní, že tady na domácí Velké ceně ukazujeme, že jsme rychlí," řekl český jezdec.

V MotoGP si první pole position v sezoně zajistil Španěl Dani Pedrosa, jenž vyhrál kvalifikaci před krajanem a kolegou z Hondy Marcem Márquezem. V samém závěru se do první řady probojoval Ital Valentino Rossi, který může v předposledním závodu sezony získat desátý titul mistra světa.

O 11 tisícin sekundy odsunul z třetí příčky svého rivala Španěla Jorgeho Lorenza, před kterým vede šampionát o 11 bodů. Kvalifikaci Moto2 ovládl poprvé v tomto roce Švýcar Thomas Lüthi před už jistým mistrem světa Francouzem Johannem Zarcem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy