Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS magazín SP

Kornfeil hlásí návrat k závodění. Benzinovou motorku ale vymění za elektrickou

Bez závodění vydržel pouze půl roku. Jakub Kornfeil se vrací na okruhy, a to do podpůrné třídy v rámci motocyklového šampionátu. Představí se v seriálu elektrických motocyklů, kde nahradí nahradí Brita Bradleyho Smithe.

Motocyklista Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

Sedmadvacetiletý jezdec startoval deset let v nejslabší kategorii mistrovství světa Moto3, v lednu však z ekonomických důvodů zrušil svou dohodu s týmem RBA Skull Rider.

V minulých měsících se Kornfeil věnoval tréninku a přípravě mladých jezdců, po Smithově přesunu do MotoGP se nyní vrací na závodní okruhy. Brit v úvodních dvou dílech obnoveného MS nahradí v továrním týmu Aprilia Itala Andreu Iannoneho, který má kvůli dopingu zastavenou činnost.

"Nedokážu ani popsat, jak se teď cítím. Chtěl bych týmu poděkovat za příležitost, kterou mi dávají. Abych byl upřímný, tak jsem něco podobného nečekal. V minulosti jsem s některými lidmi z týmu spolupracoval a jsem nadšený, že se s nimi opět potkám a jsem opět součástí této velké rodiny," uvedl Kornfeil, který bude hájit barvy týmu WithU Motorsport.

Rodák z Kyjova, který v MS odjel 182 Velkých cen a pětkrát se probojoval na stupně vítězů, se poprvé s motocyklem na elektrický pohon seznámí v druhé polovině července v Jerezu, kde bude šampionát po koronavirové přestávce obnoven.

"Budu se muset rychle přizpůsobit zcela novému motocyklu. Od této chvíle budu trénovat na větším stroji, abych si zvykl na jinou velikost. Jsem připraven na novou výzvu a dám do toho vše," řekl Kornfeil.

Kalendář Světového poháru MotoE obsahuje sedm závodů, dva se pojedou v Jerezu, tři v Misanu a dva v Le Mans. V seriálu startuje například i Alex de Angelis ze San Marina, titul obhajuje Ital Matteo Ferrari. Smith byl loni celkově druhý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy