Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Talent tým Plzeňského kraje - HCB Karviná

Do Velké Ceny Brna zasáhnou Abraham, Kornfeil a Hanika

Brno - Tři čeští jezdci Karel Abraham, Jakub Kornfeil a na divokou kartu Karel Hanika zasáhnou o víkendu do motocyklové Grand Prix na Masarykově okruhu. Brněnský závod je desátým pokračováním osmnáctidílného seriálu mistrovství světa. Pojede se po pětitýdenní přestávce od posledního závodu, který se uskutečnil začátkem července na německém Sachsenringu.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK/PR

Největší vyhlídky z českých jezdců dosáhnout na bodované umístění má po návratu do královské třídy MotoGP sedmadvacetiletý Abraham na motocyklu ducati, který je v průběžné klasifikaci devatenáctý se ziskem dvaceti bodů. "Zatím mi sezona vychází perfektně. Dařilo se nám i na testování. Letos jsem spokojen s celým týmem i materiálem, který mám k dispozici," pochvaloval si Abraham, jenž v předposledním závodu seriálu v nizozemské Assenu skončil sedmý.

Abrahama čeká už dvanáctý start na domácí trati v Brně. Zatím dosáhl na body pouze třikrát, naposledy před třemi lety skončil čtrnáctý. O rok později jeho výkon ovlivnila bolestivě poraněná noha. Loni závodil v mistrovství světa superbiků. "Budu spokojen s každým umístěním na bodované pozici," uvedl Abraham.

Stejný cíl bodovat má i čtyřiadvacetiletý Kornfeil v Moto3, který před rokem skončil na Masarykově okruhu šestý. "Potřeboval bych k tomu, aby se jelo za deště. Po současných vedrech by mohla přijít nějaká bouřka. Mokrá trať mi vyhovuje. Mým cílem je doma bodovat, protože v sezoně se mi to zatím podařilo jen jednou," poznamenal Kornfeil, jenž skončil jedenáctý v Le Mans.

V Moto2 se představí ve svém prvním letošním startu v mistrovství světa jednadvacetiletý Karel Hanika, který v polovině července obdržel nabídku na start na divokou kartu. "Bude to pro mě nová zkušenost. Na motorce, kterou budu sedlat, jsem seděl jen dva dny. Podstoupil jsem slušný test s velkou porcí kol. Zvykal jsem si na slabší motocykl," uvedl Hanika, jenž letos startuje ve vytrvalostním mistrovství světa Endurance na litrovém BMW.

Kromě třech tříd mistrovství světa silničních motocyklů by se měl představit v doplňkovém seriálu Red Bull MotoGP Rookies Cupu Filip Salač. Jeho start ale ohrožuje nedoléčené zranění ze závodu v Barceloně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články