Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Do třetice už Viňales přemožitele nenašel a vyhrál virtuální závod MotoGP

Třetí on-line závod mistrovství světa motocyklů opanoval na virtuálním okruhu v Jerezu "domácí" Maverick Viňales, jenž s ovladačem v ruce slavil poprvé. Na pomyslné pódium opět dosáhla stejná trojice jako v předchozích dvou měřeních sil, které v době koronavirové pandemie nahrazují skutečné Grand Prix. Druhý dojel vítěz březnového podniku v Itálii Álex Márquez ze Španělska a třetí byl Ital Francesco Bagnaia, který se radoval v dubnu v Rakousku.

Je nám líto, video expirovalo.
Viňales se na třetí pokus dočkal vítězství ve virtuální MotoGP

Pětadvacetiletý Španěl Viňales z týmu Yamaha, jenž má v MotoGP na kontě sedm reálných vítězství, se v počítačových závodech postupně zlepšoval. Premiérový triumf oslavil na třetí pokus patřičně s lahví sektu, kterou vzhledem k situaci "bouchl" na terase svého domu.

Na rozdíl od předchozích dvou podniků startovali ve virtuálním Jerezu i zástupci nižších tříd, takže akce měla charakter skutečné Grand Prix. Závod Moto3, jehož se neúčastnil jediný Čech v mistrovství světa Filip Salač, vyhrál Argentinec Gabriel Rodrigo. V Moto2 exceloval Ital Lorenzo Baldassarri, kterému se podařil neobvyklý double, neboť loni opanoval Velkou cenu Španělska i v reálu.

V mistrovství světa silničních motocyklů se stačila před vypuknutím koronavirové pandemie odjet pouze Grand Prix Kataru, kde se však na začátku března představili jen jezdci tříd Moto3 a Moto2. Další závody byly zrušeny či odloženy, prvním v kalendáři je aktuálně 9. srpna Velká cena České republiky na Masarykově okruhu v Brně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy