Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Debut s puncem vítězství. Lorenzo si podmanil virtuální Grand Prix Velké Británie

Návrat ze sportovního důchodu si pětinásobný mistr světa Jorge Lorenzo osladil výhrou ve virtuální Velké ceně Británie MotoGP. Třiatřicetiletý Španěl v on-line závodech debutoval díky divoké kartě a reprezentoval tým Yamaha, v jehož barvách slavil  i když tentokrát jen s ovladačem v ruce.

Jorge Lorenzo a Marc Márquez
zdroj: ČTK/AP/Alberto Saiz

Lorenzo jezdil za Yamahu osm let do roku 2016, poté strávil dvě sezony v Ducati a loni byl v Hondě. V minulém roce se však i vinou vážných zranění trápil a v listopadu ukončil nejen angažmá v Hondě, ale i celou kariéru.

Z šampionátu ale úplně nezmizel, stal se hlavním evropským testovacím jezdcem Yamahy. Za ni dnes na virtuálním okruhu v Silverstonu absolvoval svůj debut v on-line seriálu. Druhý skončil jeho krajan Tito Rabat, třetí byl Francouz Fabio Quartararo. Také oni se dostali ve virtuální Grand Prix na stupně vítězů poprvé.

Rodák z města Palma de Mallorca se měl letos vrátit na divokou kartu i do reálného mistrovství světa. Za Yamahu měl jet v červnu ve Velké ceně Katalánska, nicméně vzhledem k pandemii koronaviru a nutnosti omezit počet zúčastněných rozhodla Mezinárodní motocyklová federace, že žádní jezdci letos na divoké karty startovat nebudou.

Šampionát byl přerušen po prvním podniku v Kataru, do kterého navíc zasáhli jen jezdci nižších kategorií Moto2 a Moto3. Následné Grand Prix byly odloženy či zrušeny. Aktuálně je prvním závodem kalendáře srpnová Grand Prix České republiky v Brně. Promotér seriálu Dorna ale jedná o možnosti, že by MS začalo v polovině července ve Španělsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy