Bagnaia vyhrál Velkou cenu Německa a dostal se do čela šampionátu MotoGP

Velká cena Německa MotoGP patřila mistru světa Francescu Bagnaiovi. Vyhrál ji poté, co dvě kola před cílem spadl vedoucí Španěl Jorge Martín. Ten po pádu nedokončil, nepřipsal si žádné body a přišel i o první pozici v průběžném pořadí šampionátu. Posunul se před něho právě Bagnaia.

Závod MotoGP v Sachsenringu opanoval Bagnaia a ujal se vedení v seriálu

V kategorii Moto2 poslední závod před letní přestávkou ovládl španělský jezdec Fermín Aldeguer. Český závodník Filip Salač na Sachsenringu chyběl, protože se stále nezotavil ze zranění, která si přivodil před týdnem po pádu v tréninku v Assenu.

Vítěz sobotního sprintu Martín dlouho vedl, vypracoval si náskok kolem půl sekundy, ale dvě kola před koncem chyboval v zatáčce a upadl. Bagnaia toho plně využil a po šestém triumfu v sezoně se ujal s desetibodovým náskokem vedení v průběžné klasifikaci.

Za dvojnásobným světovým šampionem dojeli bratři Marc a Álex Márquezové. V nejsilnější kubatuře se sourozenci na stupních vítězů postavili poprvé od závodu v Imole v roce 1997, kde na druhém a třetím místě skončili Nobuacu Aoki a Takuma Aoki z Japonska.

Šestinásobný mistr světa MotoGP Marc Marquéz si třetím druhým místem vyrovnal nejlepší výsledek v sezoně. V průběžné klasifikaci je se ztrátou 46 bodů za Martínem třetí. Jeho mladší bratr Álex se na stupně vítězů v aktuálním ročníku probojoval poprvé a celkově je desátý.

V Moto2 si Aldeguer pro druhé vítězství v sezoně dojel před Britem Jakem Dixonem. Třetí byl Japonec Ai Ogura a na druhé příčce průběžného pořadí na vedoucího Sergia Garcíu ze Španělska, jenž byl až sedmý, ztrácí sedm bodů. Salač je po třetím vynechaném závodě v sezoně dvacátý.

V Moto3 zvítězil Kolumbijec David Alonso a šestým vítězstvím v dosavadních devíti Velkých cenách si upevnil vedení v šampionátu. Před dnes třetím Ivánem Ortolou ze Španělska má náskok 58 bodů. Druhé místo v Německu obsadil Japonec Taijo Furusato.

Velká cena Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 40:40,063, 2. M. Márquez -3,804, 3. Á. Márquez (oba Šp./Ducati) -4,334, 4. Bastianini -5,317, 5. Morbidelli (oba It./Ducati) -5,557, 6. Oliveira (Portug./Aprilia) -10,481.

Průběžné pořadí (po 9 z 21 závodů): 1. Bagnaia 222, 2. Martín (Šp./Ducati) 212, 3. M. Márquez 166, 4. Bastianini 155, 5. Viňales (Šp./Aprilia) 125, 6. Acosta (Šp./KTM) 110.

Moto2: 1. Aldeguer (Šp./Boscoscuro) 35:07,384, 2. Dixon (Brit./Kalex) -2,159, 3. Ogura (Jap./Boscoscuro) -4,418, 4. Moreira (Braz./Kalex) -4,533, 5. Vietti (It./Kalex) -4,543, 6. Čantra (Thaj./Kalex) -4,651.

Průběžné pořadí (po 9 z 21 závodů): 1. García (Šp./Boscoscuro) 147, 2. Ogura 140, 3. Roberts (USA/Kalex) 123, 4. Aldeguer 108, 5. López (Šp./Boscoscuro) 93, 6. González (Šp./Kalex) 77, ...20. Salač (ČR/Kalex) 14.

Moto3: 1. Alonso (Kol./CFMoto) 33:02,956, 2. Furusato (Jap./Honda) -0,187, 3. Ortolá (Šp./KTM) -0,339, 4. Fernández -2,362, 5. Piqueras (oba Šp./Honda) -2,438, 6. Jamanaka (Jap./KTM) -3,786.

Průběžné pořadí (po 9 z 21 závodů): 1. Alonso 179 b., 2. Ortolá 121, 3. Holgado (Šp./GasGas) 120, 4. Veijer (Niz./Husqvarna) 115, 5. Muňoz (Šp./KTM) 84, 6. Jamanaka 72.