Následuje
Branky, body, vteřiny

Abrahamovi se vydařil i třetí den testování, skončil sedmnáctý

Sepang (Malajsie) - Motocyklový jezdec Karel Abraham zajel třetí den předsezonního oficiálního testování týmů MotoGP v Sepangu svůj nejlepší čas a stejně jako v úterý se dostal pod hranici 2:01 minuty. Jeho maximum stačilo na 17. místo, nejrychlejší byl Španěl Maverick Viňales, za kterým Abraham zaostal o 1,077 sekundy.

Karel Abraham
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

"Dnes jsme skončili bohužel trochu předčasně. Měli jsme ještě zkoušet experimentální pneumatiky, které se u ostatních jezdců zdály jako nejlepší volba, ale bohužel se u Michelinu něco pokazilo. Jinak to byl ale velice dobrý den," uvedl Abraham.

Do třetího dne testování nastoupil pilot týmu Pull&Bear Aspar s cílem zajet čas 2:00,6, což se mu podařilo již v dopolední části. "Zkoušeli jsme jet i více kol v kuse a tempo bylo taky dost dobré," řekl Abraham, jenž se dlouho držel na 15. místě. V závěru testování, kdy Abraham už nejezdil, se podmínky na trati zlepšily a sedmadvacetiletý jezdec z Brna ve výsledcích klesl.

"S testy v Malajsii jsem já i celý tým naprosto spokojený a už se těšíme do Austrálie," dodal Abraham, jenž se do MotoGP vrací po roční zkušenosti v superbicích. Další testy královské kategorie mistrovství světa se uskuteční v polovině února na Phillip Islandu a od 10. března na katarském okruhu v Losailu, kde pak šampionát 26. března začne.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy