Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Abraham: Technický problém mi udělal bugr v hlavě, ale okolo bodů jsme jet měli

Nevystoupil z výsledkového stínu a k bodům při domácí Grand Prix měl Karel Abraham daleko. Brněnský motocyklista zakončil víkend na předposlední 19. příčce. V závodě měl dle jeho slov technické problémy, na kterých ještě dlouho po odmávnutí šachovnice tým dumal.

Karel Abraham při závodě Grand Prix v Brně
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Než vystoupil z boxů před novináře, pár minut po závodě uběhlo. Abraham dojel se ztrátou necelých 14 sekund na bodovanou patnáctou příčku a necelých sedmi vteřin na Aleixe Espargara před sebou na osmnácté pozici. Stájový kolega Tito Rabat přitom dojel šestnáctý.

"Během závodu jsme měli technický problém, který řešíme. Obrovská škoda. Neříkám, že bychom jeli v pohodě na dvanáctém nebo třináctém místě, ale za Titem jsme se pohybovat mohli, taky i měli. Ale bohužel to nevyšlo," sdělil těsně po závodě Abraham, který stále zůstává pouze na třech získaných bodech.

Moment, kdy si řekl, že je něco špatně, přišel poté, co dojel Itala Andreu Iannoneho. "Něco se odehrálo a najednou jsem ztratil nějakou vteřinu a půl, dokonce jsme možná jezdil o dvě sekundy pomaleji, než jsem jezdil pravidelně. Řešíme, co se dělo, abychom na něco přišli. Stojím si za tím, že jsme měli problém. Přece jen závodím patnáct let a poznám to," prohlásil devětadvacetiletý jezdec.

Je nám líto, video expirovalo.
Kornfeil byl v Brně devátý, Salač a Abraham nebodovali

Technické potíže Abrahama zneklidnily, pak ztrácel

Uznává, že jej potíže se strojem rozhodily. "Neříkám, že s tím nešlo jet rychleji. Mám ovšem takovou osobní nevýhodu. Pokud se něco přihodí, zatímco ostatní jedzci zajíždí o dvě desetinky nebo půl vteřiny pomalejší časy, tak mně to prostě udělá bugr v hlavě. Poté jezdím o sekundu hůř," pokrčil rameny závodník Reale Avintia Racing.

K pohodě jezdcům nepomohl ani několikrát odložený start, začalo se o čtyřicet minut později, než trať vyschla. "Co se dělo před původním plánovaným startem bylo naprosto šílené. Celá trať byla suchá, akorát poslední zatáčka a první byly naopak úplně mokré. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy něco takového zažil. Většinou je vozovka polosuchá, polomokrá, ale ne takto rozdělená na části," žasnul Abraham.

S jistotou na Masarykově okruhu pojede v rámci MotoGP i příští rok. Jednak má ještě platnou smlouvu s týmem Reale Avintia Racing a především primátorka Brna Markéta Vaňková potvrdila, že se dojednaly podmínky financování pro další rok.

"Smlouva na příští rok s Dornou podepsaná byla, pokud by se Velká cena nejela, šlo by o velkou chybu. Jsem za to strašně moc rád a doufám, že se tady bude jezdit i další roky. Tento okruh je jeden z historicky nejstarších. Na safety komisi, kam přichází většina jezdců, jsem od nich slyšel, že by byla škoda, kdyby se tu v budoucnu nejelo. Kromě některých nedostatků na okruhu jsme sklidily kladné ohlasy," dodal Abraham.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy