World Athletics Continental Tour Gold 2024

Abraham odstartuje v San Marinu ze čtvrté řady, pole position získal Viňales

Misano (Itálie) - Karel Abraham obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu San Marina 12. místo a odstartuje do závodu MotoGP ze čtvrté řady. Jakub Kornfeil byl v nejslabší třídě Moto3 dvacátý, což znamená sedmou řadu.

Karel Abraham
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Abrahamovi se na Okruhu Marca Simoncelliho v Misanu vydařila první kvalifikace, v níž obsadil druhé místo a postoupil do druhé části pro dvanáct nejlepších. V ní už čas nezopakoval a zůstal poslední. Zajel nicméně čtvrtý nejlepší kvalifikační výsledek v sezoně.

Pole position získal Španěl Maverick Viňales, jenž o 162 tisícin sekundy porazil lídra mistrovství světa Andreu Doviziosa z Itálie. Třetí byl Španěl Marc Márquez. Abraham na Viňalese ztratil téměř dvě sekundy.

Druhý český pravidelný účastník šampionátu Kornfeil zaostal ve vyrovnanější třídě Moto3 za nejrychlejším o necelou sekundu (932 tisícin). Kvalifikaci vyhrál Ital Enea Bastianini.