Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Abraham o zraněné noze: Je to horší, než jsem čekal

Brno - Motocyklový jezdec Karel Abraham se po přestávce vynucené zdravotními problémy vrátil do seriálu mistrovství světa, na začátku Velké ceny České republiky v Brně ale neměl důvod k radosti. V obou úvodních trénincích byl poslední, v červnu operovaná noha ho navíc citelně bolí a limituje jeho výkon.

Karel Abraham
zdroj: ČTK/EFE autor: Rom

Jediný Čech v královské kategorii MotoGP je ale přesto připraven víkendový program absolvovat, i když nemá reálnou šanci na solidní výsledek." Počítali jsme s tím, že noha bude bolet a bude to nepříjemné. Bohužel je to možná horší, než jsem čekal. Nezbývá mi ale nic jiného než se zakousnout a zvládnout to i přes bolest," řekl Abraham, jenž si při pádu v tréninku na červnovou Velkou cenu Katalánska vykloubil palec a musel na operaci.

Domácí Velkou cenu chce Abraham absolvovat

Abraham tak stále chodí o berlích a nemůže ideálně řadit."Hlavně při podřazování, kdy tlačím páku nahoru, to hodně bolí. Ovlivňuje mě to hodně," uvedl jezdec. Přesto chce domácí Velkou cenu absolvovat, i když ví, že šanci na dobrý výsledek nemá. "Dlouho jsem na motorce neseděl a potřebuju se rozjezdit. Musím to skousnout a jet. Bohužel to vyšlo tak, že první Grand Prix je doma," řekl.

Problémem je, že mu lékaři nepovolili nohu lokálně umrtvit a nemůže si vzít ani větší množství léků proti bolesti. "Po prvním tréninku jsem je zkoušel dotlačit, aby to nějak udělali, ale stejně mi to nedovolili," přiznal pětadvacetiletý závodník, který jezdí s levou botou o několik čísel větší, z níž navíc vyndal i vložku. "I tak je ale její obutí nepříjemné," řekl.

Brněnský rodák se smiřuje i s tím, že bude jezdit poslední. "Chtěl jsem se dnes dostat na čas 1:59, což se mi zdaleka nepovedlo. Zaostal jsem za tím o 1,2 vteřiny, což je strašně moc. Budu se snažit dále. Přede mnou je Corti, který by se předjet dal, když vše půjde správně. Kdybych se dostal na 1:59, nebyl bych tak vzdálený od normálních výsledků," uvedl.

Abraham přitom stále čeká na letošní premiérový bod v MS. "Teď to vypadá tak, že bych závod nejel s nikým, jel bych sám, což je to nejhorší, co může nastat. Doufám ale, že alespoň trochu porychlit se nám podaří," poznamenal. Zároveň si ale uvědomuje, že případný pád a velký náraz do operované nohy by mohl být problém. "Dnes spadlo hodně jezdců v MotoGP, což není obvyklé. Zvýšené riziko tam je. Šlachy jsou zkrácené a kloub není tak pohyblivý. Teoreticky by to mohlo prasknout. Doktoři mi řekli, že bych neměl spadnout, ale nepopsali mi průšvihy, které by mohly nastat," pousmál se Abraham.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy