Global Champions Tour 2019

MS juniorů na ploché dráze ovládl Pawlicki, Milík skončil čtvrtý

Pardubice – Václav Milík na domácím podniku juniorského mistrovství světa na ploché dráze na pódium nedosáhl. Český reprezentant sice vstupoval do závodu s nadějí na cenný kov, nakonec však skončil v celkovém pořadí seriálu až čtvrtý. Mistrem světa se stal polský jezdec Piotr Pawlicki, pardubický závod ovládl další Polák Kacper Gomólski.

Plochá dráha
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Týden po zisku evropského titulu mezi juniory měl Milík před startem v Pardubicích stejně bodů jako druhý Kacper Gomólski, který byl ale nejúspěšnějším jezdcem dne a dostal se před českého reprezentanta stejně jako Dán Mikkel Michelsen.

Novopečený světový šampion Piotr Pawlicki do Pardubic přijel s plným bodovým ziskem z předchozích dvou finálových závodů. V první jízdě sice dojel druhý za Dánem Mikkelem Bechem Jensenem, ale po následujících dvou výhrách měl už po třetí z pěti sérií rozjížděk titul jistý a stal se třetím polským šampionem za poslední čtyři roky.