Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

Valašské rallye vládne Kopecký, Mareš a Pech jsou na dohled

Obhájce titulu mistra republiky v automobilových soutěžích Jan Kopecký ovládl první etapu Valašské rallye, úvodního závodu českého šampionátu. Po osmi rychlostních zkouškách má náskok 10,8 sekundy na Filipa Mareše, třetí je s odstupem dalších dvanácti sekund Václav Pech.

Jan Kopecký
zdroj: ČTK autor: Vladimír Pryček

Kopecký startující s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo je v čele od prvního měřeného testu a podařilo se mu náskok na Mareše navýšit na deset sekund přesto, že zajel nejrychlejší čas jen ve třech erzetách. Mareš i Pech byli nejrychlejší dvakrát.

Je nám líto, video expirovalo.
Kopecký ovládl první etapu Valašské rallye

"Bylo to složité. Jede se hodně na blátě, klouže to, voda a zima. Na začátku jsme měli výhodu v tom, že jsme byli jako druhé auto na trati. Pak už bylo všude dost vytahaného bláta. Je to těžké a zrádné, jsou místa, kde to drží, najednou to nedrží vůbec, a když se to nečeká, tak je průšvih na cestě," řekl Kopecký.

Jubilejní 40. ročník Valašské rallye vyvrcholí šesti rychlostními zkouškami v neděli.

Valašská rallye, úvodní závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Kopecký, Hloušek 46:22,9, 2. Mareš, Bucha (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -10,8, 3. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -22,7, 4. Marczyk, Gospodarczyk (Pol./Škoda Fabia Rally2 Evo) -43,3, 5. Kristensson, Johansson (Švéd./Hyundai i20 R5) -1:18,7, 6. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia R5) -1:22,0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články