Následuje
Brněnská laťka 2020

Valašská rallye v novém hávu odstartuje domácí rallyeovou sezonu

Praha – Už o tomto víkendu začíná domácí rallyeový šampionát. Po několikaleté odmlce se do programu vrací Valašská rallye a očekává se velmi vyrovnaná bitva. Jezdec Jan Černý bude mít cestu za obhajobou ve velké konkurenci velmi obtížnou. Loni skončil druhý v nejvyšší kategorii českého mistrovství, letos chce s týmem Mogul Škoda ACA Racing ještě výš.

Vallašská rallye
zdroj: ČTK autor: Němec Zdeněk

"Všechno je na sto procent připraveno," ujistil v pořadu Svět motorů speciál předseda organizačního výboru Jaromír Tomaštík. "Se všemi, kdo zařizují počasí, jsme se domluvili. Jsme připraveni na všechno, i na sníh, ale věřím, že ten nebude," dodal.

Jede se od pátku do neděle, několik erzet je naplánováno do areálu kopřivnické Tatry. "Osobně ale za perlu považuju rychlostní zkoušku Lešná. Ač se jede první den, bude se na ní rozhodovat," uvedl Tomaštík.

"Není na co čekat. Od začátku se pojede hodně rychle," odhadl Černý. "Je to těžký závod, krásné erzety. Bývá tam hodně posypu. Když máte suchý asfalt a na tom štěrk, auto se ovládá složitě. Organizátoři tam fungují skvěle, atmosféra bývá fajn. Na závod se moc těším," dodal.

"Konkurence je opravdu velká. Jede tam tovární tým Škoda s Honzou Kopeckým a Vencou Pechem. Oni budou svádět velké souboje. Ale my bychom chtěli být co nejblíž, s nimi nebo i před nimi. Budeme chtít jet s pokorou, kontinuálně dobře a nedělat chyby," prohlásil Černý.

Mladého nadějného jezdce čeká nabitý rok. Jeho letošním cílem je vítězství v českém i juniorském evropském šampionátu. S navigátorem Petrem Černohorským by chtěl v příštím roce startovat i v mistrovství světa. "Celkem letos chceme jet pět závodů mistrovství České republiky a vybrané závody evropského mistrovství. Tam chceme vítězství v juniorské kategorii," svěřil se jezdec, který v červnu oslaví 27. narozeniny. Do ME vstoupí rallye na Azorských ostrovech už na přelomu března a dubna.

Největší favorit Jan Kopecký se na start také těší. "Jsem rád, že se Valaška do programu dvoudenních soutěží vrací. Jsou tam úseky, které jsem v životě nejel. Z toho mám radost," uvedl.

Jeho cíle jsou pro nadcházející domácí sezonu jasné. "Chtěli bychom obhájit titul, získat hattrick a osobně bych se rád pokusil i o třetí výhru v řadě na Barumce. To by bylo super a hodně by se mi to líbilo," zdůraznil Kopecký.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy