Golfista roku

Po první etapě vede Rally Hustopeče těsně Pech následován Kopeckým

Úřadující český šampion Václav Pech zvládl nejlépe vstup do Rally Hustopeče, třetího závodu domácího mistrovství v automobilových soutěžích. Po první etapě, čtyřech rychlostních zkouškách, má v čele náskok 4,5 sekundy před Janem Kopeckým.

Kopeckého vůz na Rally Hustopeče
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Třetí je s trochu větším odstupem dalších sedmnácti sekund Filip Mareš. Pech startující se speciálem kategorie WRC vyhrál tři ze čtyř erzet, pouze ve třetím měřeném testu byl rychlejší Kopecký, jenž vyhrál populární soutěž mezi vinicemi již sedmkrát v kariéře.

Hustopečská rallye bude pokračovat šesti erzetami v sobotu.

Výsledky Rally Hustopeče

Agrotec Petronas Rally Hustopeče, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě: 1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 35:29,1, 2. Kopecký, Hloušek -4,5, 3. Mareš, Bucha -21,3, 4. Černý, Černohorský (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -38,5, 5. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -46,3, 6. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia Rally2 Evo) -58,1.