Je nám líto, video expirovalo.

Kopecký vede po první etapě Rallye Bohemia, Pech odstoupil

Jan Kopecký vede po první etapě Rallye Bohemia a míří za svým devátým vítězstvím v soutěži. Po úvodních osmi rychlostních zkouškách má náskok 25,3 sekundy před druhým Filipem Marešem. Kopecký využil i odstoupení loňského vítěze a úřadujícího českého šampiona Václava Pecha, který byl sice před šestou rychlostní zkouškou v čele o 8,1 vteřiny, jenže doplatil na technické potíže.

Je nám líto, video expirovalo.
Rallye Bohemia vede Kopecký, úřadující šampion Pech odstoupil

Kopecký s vozem Škoda Fabia útočí na třetí úspěch v sezoně. Maximální počet bodů nezískal jen při poslední Rallye Hustopeče, kdy jej porazil právě Pech.

Ten však nyní se svým fordem odstoupil už podruhé v tomto ročníku (předtím nedokončil Valašskou rallye) a jeho šance na devátý titul v kariéře dostaly výraznou trhlinu.

"První etapa pro nás začala trošku nešťastně. Na první erzetě před nás startér pustil Filipa Mareše a to nás trochu rozhodilo. Myslím, že i Filipa. Stálo nás to nějaký čas," uvedl Kopecký.

"V následujících testech nám trochu ujížděl Venca, nicméně vždycky jen s minimálním rozdílem. Po servisu ale odstoupil, takže jsme se dostali do vedení. Letos je pro nás důležitý každý bod, takže zítra se budeme snažit vyhrát druhou etapu a udržet celkové vedení až do cíle," dodal sedminásobný mistr republiky.

Nejblíže Kopeckému je aktuálně druhý muž průběžného pořadí domácího šampionátu Mareš, který zatím skončil ve všech dosavadních letošních podnicích na stupních vítězů. V průběžném pořadí ztrácel před Rallye Bohemia na Kopeckého 24 bodů.

"My musíme být spokojení. Honza jede v továrním týmu, je to mistr světa, takže ta laťka je nastavena opravdu vysoko. A je fajn, že se s ním vůbec můžeme porovnávat. Samozřejmě víme, že jsme udělali nějaké chyby, a i když jsme neztratili moc, naším cílem je chyby nedělat a přiblížit se Honzovi ještě víc," uvedl Mareš.

Třetí je jednadvacetiletý Dominik Stříteský, který má zhruba dvousekundový náskok na Jana Černého.

Tradiční Bohemia Rallye pokračuje dalšími šesti rychlostními zkouškami v neděli. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v 16:00 na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.

Rallye Bohemia, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Kopecký, Hloušek 47:01,3, 2. Mareš, Bucha -25,3, 3. Stříteský, Hovorka -51,5, 4. Černý, Černohorský -53,2, 5. Semerád, Persein (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:19,9, 6. Cvrček, Prokorát (Škoda Fabia R5) -1:30,3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy