Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kopecký triumfoval na jubilejní Rallye Český Krumlov, Pech odstoupil

Jubilejní padesátý ročník Rallye Český Krumlov ovládl Jan Kopecký. Triumfem nejen zvýšil své průběžné vedení v šampionátu, připsal si rovněž rekordní osmý titul v tomto podniku. Jeho největší vyzyvatel Václav Pech musel ze soutěže pro technické problémy s vozem odstoupit.

Je nám líto, video expirovalo.
Jubilejní Rallye Český Krumlov patřila Kopeckému

Druhý skončil s propastnou ztrátou více než pěti minut Aleš Jirásek, třetí místo obsadil Věroslav Cvrček. Oba piloti si připsali nejcennější výsledky ve svých kariérách.

Kopecký stejně jako na předešlých dvou rallye MČR v této sezoně dlouho bojoval o vedení s Václavem Pechem, který jej letos dvakrát porazil. Druhou výraznou postavu českých soutěží ale tentokrát zastavily technické problémy v deváté rychlostní zkoušce, po nichž musel Pech z prvního místa odstoupit.

"Škoda, že musel Vašek odstoupit, měli jsme spolu krásný souboj. Myslím, že pořadatelům se výběr letošních zkoušek podařil, ale místy byly úseky opravdu hodně rychlé. Zvládli jsme soutěž bez výraznějšího problému, což je zásluha celého týmu," řekl Kopecký.

Po Pechově konci v soutěži už nebylo o další výhře Kopeckého a obhajobě loňského triumfu na jihu Čech pochyb. Nahrála mu i odstoupení Dominika Stříteského a Adama Březíka, kteří se v první polovině dnešní druhé etapy drželi na medailových pozicích. Kopecký ovládl závěrečných sedm rychlostních zkoušek.

Jezdec Agrotec Škoda rallye týmu si vedle rekordního osmého vítězství připsal i triumf s největším náskokem - 5:22,5 minuty. Překonal Ladislava Křečka, který v roce 1992 vyhrál na této soutěži o 5:07 minuty.

"Vzpomínám si na situaci před čtyřmi roky, kdy jsem nešel ani na slavnostní vyhlášení a hned jel za manželkou, která byla v porodnici. A dneska má náš Josífek už čtvrté narozeniny," pousmál se Kopecký. Narozeniny jeho syna se dnes slavily i v týmovém zázemí.

Zatímco Kopeckého výhra byla suverénní, o druhé místo Jirásek a Cvrček tvrdě bojovali. Před poslední erzetou na tom byl lépe Cvrček, nakonec se radoval Jirásek. V cíli je dělilo 2,8 sekundy.

"Možná se někomu zdálo moje páteční tempo opatrné, ale stanovil jsem si, že chci na Krumlově dojet a tomu jsem podřídil všechno. Když se nakonec situace vyvinula v sobotu odpoledne příznivě pro nás, snažil jsem v posledních erzetách držet rytmus a nedělat hlouposti. Nakonec jsme měli štěstí, a ještě si v poslední erzetě nečekaně polepšili," řekl třiatřicetiletý Jirásek, který se rallye věnuje druhou sezonu.

Rallye Český Krumlov, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia RS Rally2) 1:26:32,5, 2. Jirásek, Machů -5:22,5, 3. Cvrček, Prokorát (všichni Škoda Fabia R5) -5:25,3, 4. Vlček, Kunst (Hyundai i20 R5) -6:09,7, 5. Trojan, Jůrka -7:09,3, 6. Soldát, Winzig (všichni Škoda Fabia R5) -7:25,3, 7. Šimek, Baďura (Ford Fiesta R5) -9:23,9, 8. Dohnal, Švec (Peugeot 208 Rally4) -10:58,9.

Průběžné pořadí MČR: 1. Kopecký 168, 2. Jirásek 100, 3. Vlček 84.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články