Je nám líto, video expirovalo.

Kopecký se uvedl jako obvykle, vyhrál exhibiční úvod Rallye Bohemia

Start podle očekávání. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký ovládl exhibiční úvod Rallye Bohemia. Sedminásobný český šampion byl v prvním závodě nové sezony v Sosnové nejrychlejší v základních rozjížďkách na 1,16 km dlouhé trati a následně vyhrál semifinále i finále, ve kterém porazil Petra Semeráda.

Jan Kopecký na startu Rallye Bohemia
zdroj: ČTK autor: Vít Černý

"Chtěl jsem si tady spravit reputaci, kterou jsem si pokazil na zdejším červnovém testovacím závodě, kde jsem prorazil kolo," řekl Kopecký.

Na rozdíl například od Václava Pecha jel proto naplno a nešetřil sebe ani vůz.

Exhibiční úvod rallye mu nevadil. "Jsme rádi, že tady můžeme být. Pro tým je to trošku komplikace, neboť servis je v Hoškovicích na letišti a museli jsme ho tak rozdělit na dvě party. Byli tady ale nedočkaví fanoušci, kteří chtěli vidět auto ve smyku, a jsme rádi, že jsme jim je mohli předvést," uvedl Kopecký.

Je nám líto, video expirovalo.
Kopecký zahájil Rallye Bohemia výhrou v exhibici

Ostrý start Rallye Bohemia je na programu v sobotu ráno, dohromady posádky v příštích dvou dnech absolvují 18 rychlostních zkoušek v celkové délce 156 km.

"Je to úplně stejné jako v minulosti. I počasí vypadá, že bude stejné jako loni, že bude pršet," řekl Kopecký. "Je výhoda, že máme vložky projeté, ale ostatní taky. I oni zde loni závodili. Nesmíme nic podcenit," podotkl sedminásobný český šampion, který Rallye Bohemia vyhrál osmkrát v kariéře.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy