Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Kopecký je počtvrté králem Valašské rallye, druhý dojel Pech

Vítězná série Jana Kopeckého v českém šampionátu pokračuje. Tovární jezdec Škody ovládl Valašskou rallye a připsal si osmnáctý triumf na domácích tratích v řadě. Kopecký podle očekávání suverénně vykročil za čtvrtým titulem za sebou, druhé místo obsadil Václav Pech, kterému pomohla chyba Nora Oleho Christiana Veibyho v poslední rychlostní zkoušce.

Jan Kopecký a navigátor Pavel Dresler s vozem Škoda Fabia R5
zdroj: ČTK/Glück Dalibor

Kopecký vykročil za čtvrtou výhrou na Valašské rallye již v sobotu, kdy opanoval všech šest rychlostních zkoušek a nejrychlejší byl i na dnešních sedmi měřených testech. Hned ráno jej sice dokázal pokořit Veiby, ale v pořadí osmá erzeta pak byla dodatečně zrušena. "Byl to pohodový víkend. Neměl jsem žádné problémy, auto fungovalo skvěle," pochvaloval si Kopecký.

"Hned na začátku se nám podařilo vybudovat si náskok a dobře se jelo i dnes. Začal jsem sice trochu opatrněji, protože jsem chtěl vědět, jak pojedou ostatní. Ti začali rychle, tak jsem taky přidal," řekl šestatřicetiletý pilot.

Rodák z Opočna se teď chystá na start v seriálu mistrovství světa, za dva týdny pojede na Korsice. "Z Valašské rallye jsme si odnesli dobrý pocit, že umíme jet rychle. Korsika ale bude o něčem jiném," uvedl Kopecký, jenž v lednu startoval na Rallye Monte Carlo a ovládl kategorii WRC2.

Zatímco o výhře Kopeckého nebylo pochyb, o druhé místo bojovali až do samotného konce Pech a Nor ve službách továrního týmu Škoda Motorsport. Před poslední erzetou byl s náskokem pěti desetin sekundy druhý Veiby, ale na závěrečných devíti kilometrech udělal "hodiny" a ztratil přes dvacet sekund.

Je nám líto, video expirovalo.
Kopecký suverénně ovládl Valašskou rallye

Nakonec tak jen těsně uhájil třetí místo, čtvrtý Jan Dohnal za ním zaostal o sedm desetin sekundy. "Jsem naprosto spokojený. Musím přiznat, že po přestávce, kdy jsem nejezdil a ani se nehýbal, jsem nečekal, že mi to tak půjde," řekl Pech, který měl v zimě velké zdravotní problémy s krční páteří.

V úvodu druhé etapy se mu moc nedařilo, ale odpoledne nakonec vyšel vítězně ze souboje o druhé místo. "Před koncem jsem už byl fyzicky na dně, ale nějak jsem se zmátořil a nakonec jsem to zvládl, i když jsem na erzetě v Kopřivnici odrbal gumy," uvedl Pech. Ke stříbru mu pomohlo i zrušení osmé erzety, v reálu na ní totiž ztratil přes dvacet sekund. Stejně jako Kopecký pojede na Korsice i Veiby, jemuž "Valaška" posloužila jako seznamovací rallye s asfaltovým povrchem.

Ztráta druhého místa jej mrzela. "Teď je to mix pocitů. Když bojuješ, tak chceš vyhrát. Jsem zklamaný, ale na druhou stranu můžeme být celkově spokojeni. Hezky jsem se tady svezl a odjel celý závod," řekl jednadvacetiletý Nor. Druhým závodem MČR bude Rallye Šumava Klatovy, která se pojede 20. a 21. dubna.

Kowax Valašská rallye ValMez 2018, první závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:29:39,9, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:01,8, 3. Veiby, Skjaermoen (Nor./Škoda Fabia R5) -1:18,8, 4. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -1:19,5, 5. J. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -2:18,8, 6. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia R5) -2:58,8, 7. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -3:06,3, 8. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -3:23,5, 9. Kopáček, Rendlová (Ford Fiesta R5) -3:28,9, 10. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -3:59,5.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy