Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Kopecký je nadále králem české rallye, na Šumavě s přehledem zvítězil

Klatovy ‒ Vítězná série továrního jezdce Škody Jana Kopeckého na domácích tratích pokračovala i na Rallye Šumava Klatovy. Úřadující šampion ovládl druhý díl mistrovství republiky s náskokem 47 sekund před Václavem Pechem, třetí skončil Jan Černý. Kopecký si tak připsal v domácím mistrovství třináctou výhru za sebou.

Jan Kopecký a Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5
zdroj: ČTK/Chaloupka Miroslav

Pětatřicetiletý jezdec vyhrál Rallye Šumava stylem start‒cíl. Do vedení se dostal hned v první páteční rychlostní zkoušce a první místo už neopustil. Nezastavila jej ani patnáctisekundová penalizace, trestné sekundy navíc dostali i Pech s Černým.

"Závod byl složitý. Hodně to klouzalo. Zdejší černé asfalty jsou specifické. Člověk si na to musí dát pozor," řekl Kopecký, který se čtvrtou výhrou na Šumavě vyrovnal Pechovi a Leu Pavlíkovi. "Venca je tady domácí, takže pokud se tady příští rok utkáme, určitě se bude snažit urvat pátou výhru na svou stranu. Samozřejmě ale, že to těší," uvedl člen mladoboleslavského továrního týmu.

Je nám líto, video expirovalo.
Kopecký si dominantním způsobem dojel pro triumf na Rallye Šumava

Zatímco o výhře Kopeckého v 52. ročníku soutěže nebylo pochyb, o druhé místo se bojovalo. V pátek na tom byl lépe Černý, v sobotu jej ale Pech i díky třem nejrychlejším časům v erzetách předstihl. V cíli oba jezdce dělilo 25 sekund.

"Je to super. Povedl se nám závěr na vodě. Na vodě jsme testovali a vyšlo nám nastavení. Při prvních průjezdech jsme neměli správné pneumatiky, ale za stálého deště se nám opravdu dařilo," prohlásil Pech, jenž byl druhý i na předchozí Valašské rallye a patří mu i druhé místo v MČR. "Šance bojovat s továrním týmem je vždy, teoretická. Praktická ale ještě bude chvilku trvat," dodal zkušený jezdec.

Šampionát bude pokračovat třetím dílem 19. a 20. května, kdy se pojede Rallye Český Krumlov.

Rallye Šumava Klatovy, druhý závod seriálu TrueCam mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:19:34,5, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -47,1, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:12,5, 4. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -2:06,7, 5. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -2:38,0, 6. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -3:00,2, 7. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -3:00,9, 8. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5) -4:12,2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy