Jistý český šampion nepolevuje. Kopecký ovládl i Rallye Pačejov

Suverén letošní sezony. Již jistý český šampion Jan Kopecký vyhrál potřetí v řadě Rallye Pačejov, předposlední díl Mistrovství České republiky. Druhý skončil s odstupem dvanácti sekund Filip Mareš a třetí byl Dominik Stříteský. Před závěrem šampionátu je jasné, že Mareš skončí druhý i celkově.

Jan Kopecký jako již jistý šampion triumfoval v Pačejově

Čtyřicetiletý Kopecký, jenž si na předešlé Barum rallye ve Zlíně zajistil devátý titul v kariéře, byl v čele soutěže od první rychlostní zkoušky. Nakonec sice vyhrál jen pět z dvanácti měřených testů, první místo ale neopustil. Zbývajících sedm erzet, včetně tří posledních, vyhrál Mareš.

Favorizovaný Kopecký ale dnes na prvním testu navýšil náskok na téměř 18 sekund a poté již mohl rallye bez zbytečného riskování kontrolovat.

Domácí šampionát zakončí 3 Städte rallye s centrem v německém Waldkirchenu v polovině října.

Agropa Rallye Pačejov, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Hloušek 1:18:48,9, 2. Mareš, Bucha (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -12,0, 3. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia R5) -46,6, 4. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -1:29,1, 5. Jirásek, Machů -4:30,6, 6. Von Thurn und Taxis, Ettel (Něm.) -4:56,5, 7. Soldát, Winzig (všichni Škoda Fabia R5) -6:29,8, 8. Vlček, Skripová (Hyundai i20 R5) -6:46,8.