Následuje
Studio fotbal - Extra

Domácí suverén Kopecký ovládl Valašskou rallye a zvítězil podvanácté v řadě

Valašské Meziříčí – Úspěšný vstup do nové sezony mistrovství České republiky má za sebou tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který suverénně vyhrál Valašskou rallye. Úřadující domácí šampion ovládl 36. ročník soutěže stylem start–cíl a druhého Václava Pecha porazil o minutu a 11 sekund. 

Jan Kopecký
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Rallye nám vyšla na jedničku. I přes velký náskok, který jsem získal během první etapy, jsem se i dnes snažil jet rychle, protože za čtrnáct dní jedeme Korsickou rallye, tak nechci vypadnout z tempa," řekl Kopecký a poukázal na svůj další start v seriálu mistrovství světa.

Zatímco o triumfu Kopeckého nebylo pochyb, Pech musel o druhé místo tvrdě bojovat. Na stříbrnou pozici se posunul až v poslední rychlostní zkoušce a třetího Jana Černého nakonec porazil jen o sekundu.

"První ostrý start s novým autem nám vyšel. I když jsme se snažili stále zrychlovat, tak máme před sebou ještě hodně práce. Před poslední erzetou jsme se hodně kousli, abychom předjeli Honzu Černého a dostali se na druhé místo. To se povedlo," radoval se Pech, jenž v letošní sezoně přesedl do vozu Ford Fiesta R5.

Pětatřicetiletý Kopecký v Česku v uplynulých dvou sezonách neprohrál a vítězně vstoupil i do roku 2017. Na "Valašce", která se do seriálu MČR vrátila po pěti letech, si připsal v domácím mistrovství dvanáctou výhru za sebou. Naposledy nebyl při svém startu dekorován vítězem na Rallye Český Krumlov 2014, kterou nedokončil.

Kopecký ovládl Valašskou rallye stylem start-cíl

"Pro nás se vše vyvíjelo skvěle, vedli jsme od první zkoušky až do poslední. Dokázali jsme na domácí půdě opět vyhrát, tím pokračujeme v naší tříleté vítězné české sérii. Navíc jsme udělali první důležitý krok za obhajobou titulu a v podobném duchu zkusíme pokračovat i na dalších podnicích," řekl závodník z Kostelce nad Orlicí.

Kopecký na Valašské rallye vyhrál jedenáct z dvanácti měřených testů, pouze v úvodní erzetě druhého dne jej o půl sekundy pokořil nakonec čtvrtý Jan Dohnal. "Honza už netlačil na pilu a nejel na krev. Byla to první rychlostka dne a měl už dostatečný náskok. Zatímco my do toho šli naplno. Půl vteřiny není žádný velký rozdíl, ale jsme za to šťastní. Skalp továrny se počítá," pousmál se Dohnal v rozhovoru pro Mediasport.

Černý v boji o druhé místo postupně stahoval ztrátu ze soboty a po desáté erzetě Pecha předstihl. V dalších dvou testech byl ale zkušenější Pech rychlejší a opět se posunul těsně před Černého.

"Mrzí mě, že jsme v závěru přišli o druhé místo, ale auto začalo ztrácet výkon. Navíc Václav hodně zabral, takže nezbývá než mu pogratulovat. Celkově jsem s víkendem spokojený - máme rychlost i spolehlivost a to jsou karty, se kterými se dá dobře hrát v dalších soutěžích letošního mistráku," řekl Černý, jehož vozu Škoda Fabia R5 se podle všeho poškodilo ložisko na levém předním kole a nefungovaly mu pak brzdy.

Sedmidílné MČR bude pokračovat 21. a 22. dubna, kdy se pojede Rallye Šumava Klatovy.

Janča Valašská rallye, první závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:30:57,8, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:11,1, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:12,1, 4. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -2:01,1, 5. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -3:04,5, 6. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -3:22,7, 7. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -3:30,9, 8. Tlusťák, Vybíral (Škoda Fabia R5) -4:25,4. 

Průběžné pořadí TrueCam MČR: 1. Kopecký 60, 2. Pech 46, 3. J. Černý 41, 4. Dohnal 29, 5. Odložilík 23, 6. M. Vlček 22.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy