Černý ovládl Pražský rallyesprint, rekordman Pech doplatil na penalizaci

Poslední rallyový závod sezony v Česku ovládl Jan Černý. Pilot vozu Škoda Fabia R5 vyhrál jubilejní 25. ročník Pražského rallyesprintu, druhého Grzegorze Grzyba z Polska porazil o 6,3 sekundy. Třetí skončil s odstupem dalších sedmi desetin sekundy Vojtěch Štajf.

Vůz Jana Černého na Pražském rallyesprintu
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Minutová penalizace za pozdní start hned z úvodu soutěže připravila o možný jedenáctý triumf rekordmana rallye Václava Pecha. Zkušený pilot, který tentokrát startoval s Volkswagenem Polo Gti R5, vyhrál čtyři z šesti měřených úseků. Od prvního místa nakonec Pecha dělilo 38 sekund.