Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
J&T Banka Ostrava Open 2021

Motosláva v Mostě. Na autodromu se v srpnu pojede MS superbiků

Autodrom Most bude na začátku srpna hostit závod mistrovství světa superbiků. S promotérem šampionátu  v Praze podepsali jeho zástupci smlouvu na pět let. V letošním roce se na severu Čech uskuteční šestý díl seriálu o víkendu 6. až 8. srpna.

zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Superbiky patří do první ligy motocyklového závodění. Oproti šampionátu MotoGP zde jezdí motocykly, které si fanoušci mohou koupit v obchodě, i proto je hodně sledovaný a má spoustu fanoušků," uvedl prezident Autoklubu České republiky (AČR) Jan Šťovíček.

Právě šéf domácí motocyklové a automobilové autority inicioval jednání mezi Mostem a promotérem. "S ohledem na aktuální koronavirovou situaci se nemůže závodit v zámoří ani s ohledem na zákaz v Rusku, tak jsem si řekl, proč to nezkusit využít," vysvětlil Šťovíček.

V lednu prezident AČR oslovil předsedu představenstva okruhu Josefa Zajíčka a následně začali s promotérem jednat. "Vše bylo rychlé a dynamické. Mám rád výzvy, dohodli jsme se a dnes mohli slavnostně podepsat pětiletou smlouvu," řekl Zajíček a uvedl, že superbiky budou historicky největší akcí pořádanou na tamním autodromu. "Doposud byl náš vrchol seriál mistrovství Evropy tahačů, ale tohle vše převyšuje," podotkl.

Mostecký okruh nyní čekají velké změny, musí být totiž výrazně vylepšen. "Veškeré aktivity se rozjedou teď. Před třemi dny nás navštívila zástupkyně Mezinárodní motocyklové federace a víme, co všechno musíme upravit. Máme jasně daný plán. Některé změny musíme udělat hned, další v příštích letech. Je to hodně ekonomicky náročné, takže vše musíme rozložit," řekl Zajíček. Úpravy čekají trať, ale i zázemí.

Závod superbikového MS bude po zrušení mistrovství světa silničních motocyklů v Brně největší motocyklovou akcí v Česku. A také ekonomicky nejnáročnější. Za pořádání MotoGP museli čeští organizátoři zaplatit asi 4,5 milionu eur. Kolik stojí takzvaný zalistovací poplatek superbiků v Mostě, to Zajíček zveřejnit nechce.

Stejně jako pořadatelé brněnského závodu ale i zástupci Mostu a AČR počítají s finanční podporou od státu a místních samospráv. S ohledem na současnou pandemickou situaci v Česku i v Evropě musí pořadatelé počítat i s možností, že se akce uskuteční bez přítomnosti diváků. 

Superbikové MS se do Česka vrátí po třech letech. V minulosti se jezdilo na Masarykově okruhu v Brně, naposledy v roce 2018. S ohledem na ekonomickou náročnost a neodpovídající zájem fanoušků ale poté zástupci Automotodromu Brno další smlouvu s promotérem již nepodepsali.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy