Je nám líto, video expirovalo.

Motokrosaři v Lokti nevyjedou, závody byly odloženy

Motokrosový světový šampionát se v Lokti nad Ohří neuskuteční v původním červencovém termínu. Vedení závod odložilo, nový termín původně jedenáctého dílu seriálu bude teprve určen.

Jaromír Romančík
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Není ale vyloučeno, že se nejlepší světoví motokrosaři na západě Čech letos vůbec nepředstaví. "Vše řešíme ve spolupráci s Autoklubem České republiky a ve hře je i varianta, že by se letos s ohledem na složitou ekonomickou situaci u nás nejelo. A částka, kterou jsme zaplatili promotérovi, by se převedla na příští rok," řekl ředitel závodu Zdeněk Dvořák.

"Pokud ale prezident Autoklubu (Jan Šťovíček) řekne, že se pojede, tak pojedeme. Osobně si ale myslím, že se pojede až příští rok," uvedl.

V Lokti nad Ohří se mělo jet 26. července a součástí programu měly být i finálové závody mistrovství Evropy v kategoriích do 65 a 85 ccm, které již byly zrušeny dříve. 

Promotér MS ve spolupráci s Mezinárodní motocyklovou federací také zveřejnil další změny v kalendáři. Zrušeny byly Velké ceny Itálie a Francie, nové termíny dostaly, případně teprve dostanou akce v Rusku, Lotyšsku, Německu, Belgii, Česku a druhý závod v Itálii.

Dosud se jely jen dvě Grand Prix v březnu, seriál bude pokračovat nejdříve na začátku srpna v ruském Orljonku. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy