Následuje
Studio fotbal - Extra

Motocyklista Pešek chce být v Brně do desítky

Praha - Motocyklista Lukáš Pešek chce na víkendové Velké ceně České republiky v Brně atakovat umístění v první desítce a ke stejné metě by rád zamířil i v celkovém pořadí mistrovství světa. Peškovi ovšem komplikuje situaci nepříliš konkurenceschopný stroj, který prý jen stěží snese měřítko s vedoucími jezdci kubatury do 250 ccm. Jeho aprilia z loňské sezony a v některých momentech výrazně ztrácí. To navíc jezdce sráží i psychicky. "Když máte v ruce dobrou motorku, i všechno okolo jde jakoby snadno a lehce. Zato my teď trochu nestačíme," přiznal Pešek.

Třiadvacetiletý Pešek absolvoval před dvěma týdny v britském Doningtonu svou stou Velkou cenu, ale ani magická hranice mu po loňském přechodu do dvěstěpadesátek kontakt se špičkou nezaručila. Letos vybojoval dvě sedmá místa, jinak dojíždí na počátku druhé desítky. V Brně by rád vybojoval alespoň desáté místo a ke stejné příčce se posunul i v celkovém pořadí. Aktuálně na ni ztrácí 16 bodů.

Pešek se upíná k přechodu do kategorie Moto2, do níž by se měly dvěstěpadesátky transformovat. "Motorky by se měly mnohem víc vyrovnat, a to by mi svědčilo. Jakmile budu mít v ruce konkurenceschopný stroj, můžu vyhrávat. Vím, že závodit umím," prohlásil třináctý závodník průběžného pořadí MS.

Lukáš Pešek před Velkou cenou České republiky

Dva roky staré třetí místo je nyní v nedohlednu

V Brně předloni dojel ještě ve třídě do 125 ccm třetí, nyní ale zřejmě bude muset na stupně vítězů zapomenout. "Od manažera jsem teď slyšel, že by to mohl být nejlepší závod sezony, ale buďme realisti. Naší motorce tahle trať nesedí a budu rád za místo v desítce," řekl Pešek. Problém je prý hlavně v členitosti terénu, v němž se Masarykův okruh nachází. "Poslední pasáž je hodně do kopce a je potřeba silná motorka."

Přesto se do Brna těší. "Takovou atmosféru my Češi jinde zažít nemůžeme. Třeba vloni a předloni, když jsem jel z okruhu a viděl všude tisíce poblázněných lidí a některé ve svém tričku..." řekl Pešek a chvíli hledal slova, kterými by vše vystihl. Už proto pro něj Brno bude vrcholem sezony, i když on sám na vrcholné umístění pomýšlet nemůže.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy