Následuje
MS 2020 Německo

Monte Carlo čtvrtým rokem v řadě patří Ogierovi, Kopecký dojel osmý

Monte Carlo - Zahájení nové rallyové sezony nejlépe vyšlo Sébastienu Ogierovi, který Rallye Monto Carlo vyhrál počtvrté v řadě. Na osmé příčce dokončil závod Jan Kopecký, jenž v kategorii WRC2 nestačil jen na týmového kolegu Andrease Mikkelsena.

Sébastien Ogier
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Ogier, který po rozpuštění továrního týmu Volkswagen přešel do soukromé stáje M-Sport, zvládl svou premiéru s fordem na výbornou a ovládl slavnou soutěž o 2:15 minuty před Jarim-Mattim Latvalou s toyotou. Na konečné třetí místo klesl v závěrečné etapě Ogierův týmový kolega Ott Tänak, kterého zbrzdily potíže s motorem.

Do závěrečného dne šel Tänak s mankem 47 sekund na Ogiera, ale nakonec na něj ztratil téměř tři minuty. Jezdci absolvovali jen tři z plánovaných čtyř rychlostních zkoušek, jeden test byl z bezpečnostních důvodů zrušen, protože na trati bylo příliš mnoho diváků.

Ogier počtvrté v řadě vyhrál v Monte Carlu

"Upřímně řečeno, čekal jsem, že jednou (s novým vozem) vyhraju. Doufal jsem v to. Ale že to bude hned při první rallye, jen po měsíční spolupráci a s tak krátkým časem na přípravu, to je fantazie. Z toho mám neuvěřitelný pocit," radoval se Ogier. "Ale je to hodně zasloužené vítězství, náš tým tvrdě přes zimu dřel. Samozřejmě to ale neznamená, že to bude jednoduchá sezona," dodal vítěz.

Rozplýval se i Latvala, který byl ještě vloni Ogierovým týmovým kolegou ve Volkswagenu. "Je to trochu šílené. Poprvé na rallye s jiným autem a hned druhý. Tým skvěle pracoval a tohle je odměna," řekl Latvala.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta WRC) 4:00:03,6, 2. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris WRC) -2:15,0, 3. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta WRC) -2:57,8, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 Coupe WRC) -3:35,8, 5. Breen, Martin (Ir./Citroën DS3 WRC) -3:47,8, 6. Evans, Barrott (Brit./Ford Fiesta WRC) -6:45,0, ...8. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) -12:58,1, 20. Bisaha, Hovorka (Ford Fiesta R5) -42:52,7. 

Průběžné pořadí (po 1 z 13 závodů): 1. Ogier 25, 2. Latvala 18, 3. Tänak 15, 4. Sordo 13, 5. Breen a Evans oba 10, ...10. Kopecký 4.

Pohár konstruktérů: 1. M-Sport Ford 40, 2. Toyota Motorsport 24, 3. Hyundai Motorsport 20, 4. Citroën Racing 10. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy