Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Mistrovství světa v rallye poprvé v Česku? Startovat by se mohlo v Praze

Mistrovství světa v automobilových soutěžích by se poprvé v historii mohlo uskutečnit v České republice. Součástí kalendáře se v příštím roce může stát Středoevropská rallye s centrem v Bavorsku, která by se konala na území Německa, Rakouska a Česka. Jako o reálné možnosti o tom informoval německý Motorsport Aktuell.

Je nám líto, video expirovalo.
Pech o možném MS v Česku nebo hodnocení sezony MČR

Mezinárodní automobilová federace (FIA) v současnosti tvoří kalendáře pro příští rok, které by měla Světová rada FIA schválit v polovině října. Podle neoficiálních informací by měl mít šampionát v příštím roce 14 závodů, z nichž se osm pojede v Evropě.

Web autosport.com například uvedl, že do MS by se měla vrátit Mexická nebo Jordánská rallye. Oproti letošku bude vyřazena belgická Ypres rallye, která se vrátí do mistrovství Evropy.

Zpět do šampionátu se chce zapojit i Německo, kde se elitní rallyeoví jezdci představili naposledy v roce 2019. Německo údajně zvažuje dvě varianty – rallye s centrem na severozápadě u francouzských hranic, nebo středoevropskou rallye s centrem v Bavorsku. Součástí české účasti je i slavnostní start v Praze.

"V Evropě máme mnohem více možností než volných termínů. Myslím si, že budeme schopni vybrat nejlepší akce, které budou všem vyhovovat z pohledu sportovního, marketingového a logistického. To jsou příjemné starosti," řekl ředitel promotérské společnosti Simon Larkin.

V minulosti se několikrát spekulovalo o zařazení zlínské Barum rallye do MS, kvůli finanční nákladnosti se však její organizátoři na spolupráci s promotérem seriálu nikdy nedohodli. Barum rallye je součástí mistrovství Evropy.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články