Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Mistr světa Tänak na Sardinii ztratil, Italskou rallye vede po první etapě Sordo

Italskou rallye vede po první etapě její loňský vítěz Dani Sordo ve voze Hyundai. Španělský pilot má po úvodních šesti rychlostních zkouškách na Sardinii náskok 17,4 sekundy před Finem Teemu Suninenem ve fordu a 35 sekund před Belgičanem Thierrym Neuvillem z týmu Hyundai.

Je nám líto, video expirovalo.
Italskou rallye vede po prvním dnu loňský vítěz Sordo

Sedmatřicetiletý Sordo letos absolvuje teprve druhou světovou rallye a první po koronavirové pauze. Do vedení se dostal v závěrečné čtvrté dopolední erzetě a ve dvou odpoledních zkouškách náskok ještě zvýšil.

Čtvrtý je šestinásobný mistr světa Sébastien Ogier, ale jen necelou sekundu za Neuvillem. Necelých šestnáct sekund za slavným Francouzem je pátý jeho týmový kolega z Toyoty a nečekaný lídr světového šampionátu Elfyn Evans z Británie.

Vítěz předchozí Turecké rallye vede MS před Ogierem o 18 bodů a o 27 před úřadujícím šampionem Ottem Tänakem. Estonec ve voze Hyundai ztratil hodně času a je osmý téměř dvě minuty za Sordem.

Český jezdec Martin Prokop, jenž se v posledních letech věnuje dálkovým rallye, je při svém čtrnáctém startu na Sardinii s fordem průběžně dvaadvacátý.

Šestý z osmi dílů seriálu WRC pokračuje dalšími šesti erzetami v sobotu a vyvrcholí v neděli čtyřmi testy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy