Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - SK Interobal Plzeň

Mistr světa Ogier vyhrál druhou etapu a v Chorvatsku vede

Úřadující mistr světa Sébastien Ogier si vedl nejlépe ve druhé etapě chorvatské rallye a dostal se do čela průběžného pořadí závodu. Francouz má před nedělním finále náskok na svého týmového kolegu z Toyoty Elfyna Evanse 6,9 sekundy.

Sébastien Ogier na trati v Chorvatsku
zdroj: ČTK/PA autor: Luka Stanzl

Sedminásobný světový šampion Ogier vystřídal v čele hned v první z osmi dnešních rychlostních zkoušek vítěze páteční úvodní etapy Thierryho Neuvillea, jenž na svém voze Hyundai nezvolil správné pneumatiky. Belgičan je třetí s odstupem 10,4 sekundy.

Chorvatskou rallye, která je součástí mistrovství světa poprvé, zakončí v neděli čtyři rychlostní zkoušky. Ogier může v třetím dílu seriálu navázat na vítězství z lednové Rallye Monte Carlo a dostat se do průběžného vedení v šampionátu místo týmového kolegy Kalleho Rovanperäho z Finska, jenž po páteční nehodě v soutěži nepokračuje.

Je nám líto, video expirovalo.
Ogier vede chorvatskou rallye

Chorvatská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) 2:06:35,8, 2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -6,9, 3. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -10,4, 4. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -37,8, 5. Fourmaux, Jamoul (Fr./Ford Fiesta) -51,6. Greensmith, Patterson (Brit./Ford Fiesta) -54,3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy