Následuje
Liga mistrů UEFA

Místo Piqueta pojede za Renault ve Valencii Grosjean

Valencie (Španělsko) - Stáj formule 1 Renault nasadí do víkendové Velké ceny Evropy ve Valencii svého testovacího jezdce Romaina Grosjeana. Třiadvacetiletého Francouze čeká premiéra ve formuli 1. Podle očekávání nahradí Brazilce Nelsona Piqueta mladšího, jehož služeb se vedení týmu kvůli špatným výsledkům po maďarské Grand Prix pro zbytek sezony vzdalo.

Romain Grosjean, rodák ze Ženevy, působí souběžně s rolí zkušebního pilota Renaultu ve formulovém seriálu GP2 Series, kde mu patří druhé místo v průběžném pořadí. Loni v něm skončil čtvrtý.

Barvy Renaultu bude hájit společně s dvojnásobným mistrem světa Španělem Fernandem Alonsem, který je zatím na jedenáctém místě se ziskem pouhých třinácti bodů. Piquet v dosavadních deseti závodech nebodoval. "Je to čest být Fernandovým kolegou. Když člověk vstupuje do formule 1 po boku dvojnásobného mistra světa, má mimořádnou motivaci," prohlásil Grosjean, jenž bude po nedávném propuštění Sebastiena Bourdaise z Toro Rosso jediným Francouzem ve startovním poli.

Renault oznámil angažování Grosjeana pro závod ve Valencii den poté, co uspěl s odvoláním proti zákazu startu v Grand Prix Evropy. Původně francouzská stáj neměla ve Španělsku startovat kvůli ohrožení bezpečnosti v závodu na Hungaroringu, kde z Alonsova monopostu ulétlo špatně upevněné kolo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy