Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Michek je vicemistrem světa v motokrosu ve třídě MX3

Teutschenthal - Motokrosař Martin Michek se stal vicemistrem světa třídy MX3. Čtyřiadvacetiletý jezdec týmu Orion Litomyšl o místo vylepšil loňský bronz, kterým získal pro český motokros první medaili z MS po 35 letech. Druhé místo vybojoval ve světové konkurenci naposledy právě v roce 1976 Jiří Churavý ve stopětadvacítkách.

Motokros
zdroj: ČTK autor: Jan Sokol

Na stříbrnou pozici se Michek vyhoupl třetím místem v závěrečné Velké ceně Německa, ve které ovládl obě rozjížďky jiný český jezdec Filip Neugebauer. Při jediném startu v MS v sezoně si čtyřiadvacetiletý motokrosař Osička Teamu připsal premiérový triumf v mistrovství světa.

Michek v Teutschentalu dojel druhý a čtvrtý a v součtu nestačil ještě na Rakušana Matthiase Walknera. Ten před ním zůstal jako jediný i v celkové klasifikaci po devíti závodech šampionátu. Walkner je prvním rakouským mistrem světa po 27 letech. Šestadvacetiletý jezdec navázal na legendárního Heinze Kinigadnera.

Vítěz letošních Velkých cen Bulharska, Slovenska a Británie Michek zaostal za novým šampionem o 31 bodů, druhý skončil s náskokem sedmi bodů na dalšího Rakušana Günthera Schmidingera. Dosud stříbrný Slovinec Klemen Gerčar v Německu propadl a musel se spokojit s konečnou čtvrtou pozicí.

V Německu skončil i šampionát obou prestižnějších tříd MX1 a MX2, jejichž vítězové Antonio Cairoli z Itálie a Nizozemec Jeffrey Herlings byli korunováni už v minulém závodě ve Faenze. Vládce královské kubatury MX1 Cairoli potvrdil svoji hegemonii i tentokrát a završil počet vítězných jízd za sebou na tucet. V MX2 vyhrál obě rozjížďky vicemistr světa Tommy Searle z Británie.

Motokrosová sezona vyvrcholí příští týden v belgickém Lommelu mistrovstvím světa družstev.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy