Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Meeke vede Finskou rallye s výrazným náskokem před Latvalou

Jyväskylä (Finsko) - Britský pilot Kris Meeke zvýšil po druhé etapě náskok v čele Finské rallye. Domácí jezdec Jari-Matti Latvala, který je obhájcem loňského prvenství, na něj z druhého místa ztrácí 41 sekund.

Britský pilot Kris Meeke
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Sedmatřicetiletý Meeke vyhrál loni v Argentině a letos v Portugalsku. V součtu osmi erzet nyní předčil Latvalu o 23 sekund. Na třetí místo se posunul Ir Craig Breen s dalším citroënem, na Latvalu však už ztrácí přes minutu a v neděli bude muset svou pozici hájit před pěticí dotírajících soupeřů.

"Dnešní den byl výjimečný. Už pátek přitom byl jedním z mých nejlepších dnů v rallyeovém autě, ale dnešek to ještě předčil. Na zítra máme jasný úkol - jet opatrně a zkusit to udržet," řekl Meeke.

Francouzský lídr šampionátu a trojnásobný mistr světa Sébastien Ogier po páteční nehodě pokračuje, ale zaostává bezmála o 20 minut a je beznadějně daleko za bodovanými místy. O vítězi soutěže na šotolinových tratích v okolí Jyväskylä rozhodnou čtyři nedělní měřené testy.

Finská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě (20 rychlostních zkoušek):

1. Meeke, Nagle (Brit./Citroën DS3) 2:22:00,8, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -41,0, 3. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën DS3) -1:43,0, 4. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) -1:54,5, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -2:00,9, 6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -2:03,6.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy