Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

MČR v motokrosu pokračovalo v Přerově

Přerov - Třetím dvojzávodem pokračovalo v přerovské rokli mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu. Průběh závodů ovlivnila suchá a mimořádně prašná trať. Závodníci v královské třídě MX3 kvůli jejímu stavu odmítli nastoupit do druhé finálové jízdy a v Přerově se tak divákům představili jen jednou.

Foto ze závodu
zdroj: ČT24

Na startu v Přerově chyběli zranění Čepálek a Žerava a startovní pole bylo ochuzeno i o další borce. Celkem se tak v prestižní třídě MX3 představilo pouze 26 jezdců. Od startu se na čele usadila dvojice z týmu Orion Litomyšl - RS Petrol na strojích KTM. S číslem 232 to byl vedoucí jezdec mistrovství Martin Michek a v závěsu za ním druhý muž průběžného pořadí Petr Bartoš, který kromě Michka zatím jako jediný v průběhu sezony dokázal zvítězit v závodě mezinárodního mistrovství České republiky.

Dvojici hlavních favoritů sekundovali pouze Petr Votroubek s číslem 44 na yamaze a Petr Michalec s hondou, kteří s Bartošem bojovali o stříbrnou příčku. Zato na čele závodu bylo všechno brzy jasné.

Soupeřům každým kolem poodjížděl Martin Michek, který před dvěma týdny poprvé v kariéře vyhrál v Bulharsku závod světového šampionátu, a v Přerově nakonec zvítězil s téměř třináctivteřinovým náskokem na týmového kolegu Petra Bartoše. V průběžném hodnocení domácího mistrovství Michek pojistil vedení právě před Bartošem, na kterého má náskok sedmi bodů.

Hlavní zprávy