Následuje
Branky, body, vteřiny

Massa prý kvůli možnému odchodu Bottase do Mercedesu odložil konec kariéry

Londýn - Původně se Felipe Massa po uplynulé sezoně rozloučil se světem formule 1, nakonec si ale nejspíš kariéru ještě o rok prodlouží. Brazilský pilot totiž podle britských médií podpisem nové smlouvy se stájí Williams umožní přestup Valtteriho Bottase do Mercedesu. O finském jezdci se hovoří jako o nástupci mistra světa Nica Rosberga po jeho nenadálém ukončení kariéry.

Felipe Massa
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

V minulých dnech vedení Williamsu připustilo odchod sedmadvacetiletého Bottase do nejlepšího týmu posledních tří sezon v případě, že získá zkušenou odpovídající náhradu.

Podle magazínů Autosport a motorsport.com je Massův návrat hotová věc. Pětatřicetiletý Brazilec přitom letos v barvách Williamsu ukončil kariéru a místo někdejšího vicemistra světa přišel do týmu osmnáctiletý nováček Lance Stroll z Kanady.

"Jestli dovolíme Valtterimu odejít, tak jedině když získáme zkušenou náhradu, někoho jako Felipe Massa," řekla před nedávnem zastupující šéfka britského týmu Claire Williamsová.

A podle nejnovějších spekulací to nakonec bude samotný Massa, kdo podepíše s dosavadním týmem nový kontrakt. Údajně zbývá doladit poslední detaily.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy