Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Márquez je po další operaci zlomené paže, v Brně startovat nebude

Mistr světa královské motocyklové třídy MotoGP Marc Márquez se musel podrobit další operaci zlomené paže. Lékaři španělskému jezdci při pondělním zákroku vyměnili poškozenou titanovou destičku, která mu zraněné místo fixovala. Nebude tak startovat v brněnské Velké ceně České republiky. Nahradí ho německý pilot Stefan Bradl. Na Masarykově okruhu začne závodní program pátečními tréninky.

Španělský motocyklista Marc Márquez
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jose Breton

"Před třinácti dny se podrobil operaci a nyní se vrátil na operační sál," oznámil ošetřující lékař Xavier Mir. "První zákrok byl úspěšný, ale oproti očekáváním byla destička nedostačující. Zatěžování operovaného místa mělo za následek její poškození," vysvětlil operatér, proč musel být fixační prostředek vyjmut a nahrazen novým.

Sedmadvacetiletý Márquez podle všeho doplatil na snahu o brzký návrat na dráhu a nadměrné zatěžování poškozeného místa. "Musíme teď počkat 48 hodin, než bude možné znovu posoudit jeho zdravotní stav," konstatoval Mir.

Je nám líto, video expirovalo.
Márquez nebude v Brně startovat, týmy se už sjíždějí

Márquez se zranil 19. července při zahajovacím závodě obnovené sezony poznamenané pandemií koronaviru. Při ošklivém pádu ve Velké ceně Španělska v Jerezu si zlomil pažní kost a při následné operaci mu lékaři paži zafixovali vedle titanové destičky i několika šrouby.

Už o následujícím víkendu měl Márquez v úmyslu startovat v dalším závodě v Jerezu. Dostal svolení i od lékařů a v sobotu se zapojil do dvou tréninků, ale bolest mu nakonec nedovolila nastoupit. Obhájce titulu ještě nezískal ani bod, v Brně bude o třetí vítězství za sebou usilovat francouzský pilot Yamahy Fabio Quartararo.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy