Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
O pohár prezidenta ČTS

Macháček dojel druhý, Loprais nabral velkou ztrátu

Copiapó - Josef Macháček se čtyřkolkou obsadil v deváté etapě Rallye Dakar druhé místo a celkově je dál třetí. Aleš Loprais s tatrou měl na trati potíže, musel svůj kamion opakovaně opravovat a nabral velkou ztrátu. Do cíle v chilském Copiapó zatím nedorazil. Loprais se v úvodu 235 km dlouhého měřeného úseku držel na třetím místě za ruskými kamazy, ale po 77 kilometrech jeho tatra zůstala stát. Opravou ztratila česká posádka více než hodinu času. Navíc musela znovu zastavit na 110. kilometru a řešit problémy s turbodmychadlem. Středeční etapa vrátí účastníky Dakaru do And a na argentinské území. Trasa měří 862 km, měřený úsek tvoří 176 km.

Nejlepšího výsledku v dosavadním průběhu soutěže dosáhl další český zástupce v kategorii kamionů Vlastimil Vildman s liazem, který dojel devátý o 50 minut za vítězným Rusem Firdausem Kabirovem. Lopraise čeká po pondělním poklesu z druhé na třetí příčku mnohem větší pád v průběžném pořadí. Do jeho čela se vrátil Kabirov, jenž má čtyřminutový náskok před šestinásobným vítězem Vladimirem Čaginem.

V kategorii automobilů si dojel pro páté dílčí prvenství v letošní soutěži Španěl Carlos Sainz. Z manka na vedoucího Katařana Násira Attíju ukrojil necelé dvě minuty, oba jezdce Volkswagenu nyní dělí 3:18 minuty.

Na motocyklu byl nejrychlejší Američan Jonah Street, který vybojoval druhé etapové vítězství v kariéře s náskokem více než tří minut. Celkově však ztrácí téměř čtyři hodiny na vedoucího Španěla Marka Comu, který byl tentokrát devátý. Stěžoval si, že startoval v mlze, což mu ztížilo navigaci.

"Naše první skupina jezdců se ztratila. Zahnuli jsme doprava, když jsme neměli. Když jsem se vrátili zpátky, druhá skupina nás dojela. Byl to chaos," konstatoval Coma, který však přišel jen o minutu svého náskoku v celkové klasifikaci na obhájce prvenství Francouze Cyrila Desprése.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy