Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Loprais nepojede Silk Way rallye s tatrou, ale kamionem MAN

Praha - Automobilový jezdec Aleš Loprais bude na červencové Silk Way rallye startovat s kamionem MAN. Synovec šestinásobného vítěze dakarské rallye Karla Lopraise přitom stejně jako jeho strýc doposud závodil výhradně s kamiony Tatra. Po nehodě na letošním ročníku slavné soutěže však nestihne jeho tým postavit nový kamion.

Tatra Aleše Lopraise
zdroj: AP autor: Martin Mejia

"Oslovil mě nizozemský tým Eurol VEKA, který má k dispozici vozy MAN s tovární podporou. Tohle je pro mne nová velká výzva," uvedl Loprais pro Sport.cz.

Nový kamion již testoval v Turecku. „Především je vyšší než naše tatra, ale je velice stabilní a na rovnějších úsecích velice rychlý. Naopak tatra je rychlejší v rozbitém terénu, ale jsem přesvědčený, že dokážeme MAN zrychlit i v těžkých pasážích," uvedl Loprais pro Sport.cz.

Loprais nevyloučil, že s ním pojede i příští ročník Dakaru. "O tom teď nechci spekulovat, ale je to možné," přiznal dvaatřicetiletý závodník.

O definitivním rozchodu s Tatrou ale zatím nepřemýšlí. "V tuto chvíli jde o Silk Way. Letošní auto bylo totálně zničené, do šrotu. Nové se nedalo postavit rychle," řekl Loprais, který by musel startovat se starou verzí speciálu Tatra. "A to nebylo ono. Šlo by o nesmyslné plýtvání penězi a energií. Dál budeme ve Frenštátu v klidu stavět dvě nové Tatry Jamal," podotkl.

Loprais už je po havárii fit

Český jezdec si při letošní vážné nehodě na dakarské rallye poranil obratle, momentálně je už ale zdravotně v pořádku. Na začátku května mu závodění povolili i lékaři. "Testy v Turecku byly hodně náročné, ale oba obratle drží dobře. Žádnou bolest jsem necítil a snad to vydrží i nadále. Teď musím především dohánět fyzičku," dodal Loprais, který bude na Silk Way rallye obhajovat loňské prvenství.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy