Je nám líto, video expirovalo.

Loeb vyhrál na Kypru a slaví 50. vítězství v kariéře

Limassol - Sébastien Loeb s vozem Citroën C4 vyhrál na Kypru i třetí letošní soutěž mistrovství světa v rallye. Pětinásobný mistr světa z Francie navázal na předchozí triumfy z Irska a Norska. Celkově čtvrtým vítězstvím v kyperské rallye oslavil jubilejní 50. prvenství v kariéře.

Druhý na Kypru skončil vicemistr světa Mikko Hirvonen z Finska s továrním fordem. Ze tří rychlostních zkoušek v závěrečné etapě Seveřan vyhrál dvě a za suverénem šampionátu zaostal po čtrnácti testech o 27 sekund. Třetí místo obsadil Nor Petter Solberg se soukromým Citroënem Xsara.

Pětatřicetiletý Loeb vede šampionát s plným počtem bodů o osm před
Hirvonenem. Na Kypru triumfoval při návratu zdejší rallye do šampionátu
počtvrté za sebou po vítězné sérii z let 2004 až 2006. "Neuvěřitelné.
Padesátka je hezké číslo. Jsem šťastný a nemám v úmyslu končit," radoval se Francouz.

Prokop i dnes odolal v juniorské kategorii ataku Poláka Michala Kosciuszka v suzuki a porazil jej o 97 sekund. Stejně jako Loeb si rozhodující náskok
udělal v páteční asfaltové části, na šotolině ve zbývajících dvou dnech byl rychlejší soupeř. V této skupině už pak startoval jen Němec Aaron Burkart s dalším suzuki.    

"Byl to velký risk rozhodnout se pro tuto rallye, ale vyšlo to. Páteční
dobrý čas nám udělal náskok," připomněl Prokop své nejsvětlejší okamžiky na Kypru, kdy se mohl pyšnit i třemi umístěními v desítce a dokonce čtvrtým nejlepším časem ve druhé erzetě. "Měli jsme jen malé problémy s autem v sobotu, s Michalem to byl dobrý souboj," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy