Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Lídr Meeke ve Francouzské rallye skončil, vede Neuville

Bastia (Francie) - Dosavadní lídr Francouzské rallye Kris Meeke odstoupil v polovině druhé etapy ze závodu a nenaváže na předchozí triumf z Mexika. Před nedělním finále na Korsice vede Belgičan Thierry Neuville s komfortním náskokem 38,9 sekundy před Sébastienem Ogierem z Francie a sahá po prvním vítězství v sezoně a třetím v kariéře. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký se po pátečních problémech s posilovačem řízení a defektu propracoval s fabií ze čtvrté desítky na 18. místo. 

Je nám líto, video expirovalo.
Neuville se vyhoupl do čela Francouzské rallye

Meeke přijel do cíle šesté rychlostní zkoušky s kouřícím vozem, a přestože průběžně v té chvíli stále figuroval v těsném vedení, jeho tým Citroën vzápětí oznámil, že dál kvůli poruše motoru pokračovat nebude. Na prvním místě jej vystřídal Neuville v hyundai. Vicemistr světa ovládl tři ze čtyř zkoušek druhého dne a už po polovině etapy těsně předstihl Ogiera s fordem.

Z jejich souboje pak ale sešlo, protože čtyřnásobný světový šampion Ogier v závěrečné erzetě nabral kvůli technickým problémům více než půlminutovou ztrátu. Třetí je Neuvilleův týmový kolega Dani Sordo ze Španělska a jeho manko na lídra činí 57,7 sekundy.

"V závěru sedmé zkoušky jsme ztratili tlak v hydraulice, tak jsme se zaměřili jen na to dokončit den a dostat se do servisu. Auto se chovalo dost nevypočitatelně," konstatoval Ogier.

Jezdce v neděli na Korsice čekají už jen dva měřené testy, nejprve 53,8 km dlouhá zkouška a na závěr desetikilometrová power stage.

Výsledky Francouzské rallye

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 2:44:10,2, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta RS) -38,9, 3. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -57,7, 4. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:09,4, 5. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën C3) -1:12,2, 6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -1:43,8, ...18. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -16:21,1.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy