Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Lewis Hamilton dostal za rychlou jízdu pouze pokutu

Melbourne (Austrálie) – Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton zaplatí 500 australských dolarů za neukázněnou jízdu ulicemi Melbourne. Během letošní Velké ceny Austrálie porušil pravidla provozu při odjezdu od závodního okruhu. Neunikl přitom pozornosti policie a případ se dostal před soud. Ačkoli se spekulovalo o možném tvrdším Hamiltonově potrestání, soud mu s přihlédnutím k tomu, že šlo o první Britovo provinění, udělil pokutu a další stíhání zastavil.

Lewis Hamilton
zdroj: ČTK-AP autor: Mark Baker

Po trénincích na březnový závod opouštěl Hamilton okruh vypůjčeným sportovním mercedesem, který nechal akcelerovat tak rychle, až kola kvílela. Policie ho vzápětí zastavila a luxusní auto závodníkovi zabavila. Brit byl obviněn z nevhodného způsobu jízdy, na kterou se ve státě Victoria vztahují přísné zákony. Přestupek navíc pobouřil místní zastupitele.

Hamilton se před městským soudem neobjevil, jeho právník Sandip Mukerjea jej omluvil. Jezdec stáje McLaren se nyní připravuje na víkendovou Velkou cenu Belgie. Podle Mukerjey už se Hamilton za svůj prohřešek veřejně omluvil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy