Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

"Letecká F1" po sezoně skončí, Air Race přišla o hlavního sponzora

Letecká série Red Bull Air Race, kterou loni vyhrál Martin Šonka, letošním ročníkem skončí. Hlavní sponzor se rozhodl v seriálu nepokračovat kvůli malému zájmu veřejnosti.

Red Bull Air Race
zdroj: ISIFA/EPA/ autor: Predrag Vuckovic/Global Newsroom

Série Air Race, v níž letadla létají ve vysoké rychlosti nízko nad zemí mezi nafouknutými pylony, se konala poprvé v roce 2003.

V letech 2011-2013 měla přestávku a po jejím obnovení patřil k nejlepším letcům Šonka. Bývalý armádní pilot byl v roce 2017 celkově druhý a loni seriál ovládl. V Air Race spolu s ním soutěží i další Čech Petr Kopfstein.

"Od roku 2003, kdy Red Bull Air Race vznikla, se konalo více než 90 závodů. Přinesla sportovní zábavu nejvyšší kvality, nevzbudila ale takový zájem jako jiné akce Red Bullu po celém světě," odůvodnila rakouská společnost vyrábějící energetické nápoje konec série.

Je nám líto, video expirovalo.
Šonka: Nic než doufat mi nezbývá, že se konec ještě zvrátí

Šonka označil rozhodnutí za šok. "Rozhodně jsem to nečekal. Je to nepříjemné překvapení a musím to nějak vstřebat. Je to neskutečné zklamání, dle našich informací rostl zájem fanoušků, televizí, zřejmě se ale nedařilo naplnit potenciál a očekávání v jiných oblastech," uvedl.

"Na druhou stranu Red Bull tenhle sport vymyslel a dlouhodobě podporoval a budu vždycky vděčný, že jsem se toho mohl účastnit a dokonce vyhrát titul. Je to splněný sen. Nemůžeme ale teď dělat nic jiného než to rozhodnutí respektovat, ač je to velmi bolestné," dodal český pilot.

V letošním ročníku se zatím konal jen jeden závod v únoru v Abú Dhabí, kde Šonka zahájil obhajobu druhým místem. Druhý díl se uskuteční v polovině června v Kazani, o měsíc později se bude létat na Balatonu a seriál definitivně skončí první zářijový víkend v japonské Čibě.

"Budeme chtít určitě uspět i kvůli fanouškům, takže se na to musíme soustředit a zároveň se pokusit si to i maximálně užít. Každopádně spousta tvrdé práce při vývoji a tréninku přijde nazmar, to je jasné. Pro nás je to i hodně smutné z toho pohledu, že to stálo dost peněz," řekl Šonka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články