Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Le Mans v Brně? Možná už příští rok

Brno - Minimálně jednu novinku v termínovém kalendáři plánuje v příští sezoně vedení Masarykova okruhu v Brně, které dostalo dvě zajímavé nabídky. Jednou z nich je podle Brněnského deníku italský motocyklový šampionát, druhou evropská série vytrvalostních závodů automobilů Le Mans. Ten by mohl být náhradou za mistrovství světa cestovních vozů WRCC, které v Brně končí.

Závod série Le Mans
zdroj: AP

Promotéři seriálu Le Mans, kde startují sportovní prototypy, mají Masarykův okruh v hledáčku už několik let. "Máme o tuto sérii zájem. Zatím ale stále vyjednáváme," uvedla v Brněnském deníku ředitelka brněnského okruhu Ivana Ulmanová. Rozhodnutí by mělo padnout do poloviny září.

Motocyklové mistrovství Itálie by se mohlo jet souběžně s Memoriálem Františka Šťastného. Zatím ale podle předsedy představenstva Automotodromu Karla Abrahama k dohodě nedošlo.

Otazník zůstává v příští sezoně u motocyklové Velké ceny i mistrovství světa superbiků. Oproti minulosti má termínový kalendář Masarykova okruhu více nejasností. "Uvidíme, jak se posune vyjednávání o financování Velké ceny v Brně," řekl Abraham. Nejzazší termín pro definitivní rozhodnutí o pořádání obou vrcholných podniků je konec prosince.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy