Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve všestrannosti Borová

Lacko vyhrál závod tahačů v Nogaru a dál vede šampionát

Nogaro (Francie) - Adam Lacko vede i po závodech v Nogaru evropský šampionát tahačů. Ve Francii skončil jezdec stáje Buggyra na druhém a prvním místě a ve všech čtyřech víkendových jízdách se tak prosadil na stupně vítězů. Nováček Jiří Forman byl v závěrečné jízdě po penalizaci soupeřů třetí a zaznamenal na mezinárodní scéně svůj dosud nejlepší výsledek.

Adam Lacko
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Lackovi se povedlo zvítězit po startu ze sedmé pozice. Kolo za kolem se prodíral dopředu, až před ním zůstal jen Francouz Anthony Janiec. I toho nakonec český jezdec k nelibosti domácích fanoušků bez problémů předjel a vyhrál o tři sekundy.

"Teď jsem si také pěkně zazávodil a šlo to jako po másle. Připravil jsem si útok a na brzdy po dlouhé rovince jsem to poslal na vnitřek. Pokaždé to vyšlo. Letos to s Jochenem (Hahnem) bude o každý bodík, sezona bude ještě pěkně těžká a dlouhá," uvedl Lacko, který před Němcem Hahnem vede o dva body.
 
Forman dojel do cíle pátý, dva jeho přemožitelé ale následně dostali penalizace za překročení maximální rychlosti. "Určitě jsem šťastný, to je jasné. Na druhou stranu vím, že mi to teď tak trochu spadlo z nebe, ale určitě je to dobrá motivace do dalších závodů," přiznal Forman.

Je nám líto, video expirovalo.
Lacko byl úspěšný v závodě tahačů i v Nogaru

Mistrovství Evropy tahačů v Nogaru (Francie):

Třetí závod: 1. Hahn (Něm./MAN) 22:58,736, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -0,583, 3. Reinert (Něm./MAN) -7,571, ...9. Forman (ČR/Buggyra) -44,765.
 
Čtvrtý závod: 1. Lacko 23:13,377, 2. Hahn -3,272, 3. Forman -21,402.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 146, 2. Hahn 144, 3. Reinert 91, ...10. Forman 30, 12. Vojtíšek (ČR/MAN) 16.
 
Pohár konstruktérů: 1. Reinert 243, 2. Buggyra 197, 3. Lion 151.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy