Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ODM 2022: Fotbal

Lacko vybojoval v Maďarsku další dvě medaile

Maďarský Hungaroring Adamu Lackovi sedí. Na okruhu nedaleko maďarské metropole vybojoval jezdec Buggyra ZM Racing po včerejším zlatu v ME tahačů druhé a třetí místo, čímž se v celkovém pořadí posunul na čtvrté místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Lacko vybojoval na Hungaroringu další dvě medaile

"Po dlouhé době máme za sebou úspěšný maďarský víkend, protože v minulých letech jsme se sem moc netěšili. Letos jsme ale udělali změny, které se osvědčily," pochvaloval si Lacko. Do šampionátu vstoupil nevýraznými výsledky v květnu v Misanu, ale v pauze tým zapracoval na vylepšení brzd a výsledky se dostavily.

Sedmatřicetiletý rodák z Čeladné po sobotním triumfu v handicapovém závodě dnes obsadil v kvalifikaci druhé místo za domácí hvězdou a lídrem ME Norbertem Kissem a ve stejném pořadí oba dojeli i do cíle hlavního závodu.

"První jízda dopadla dobře. Byl jsem druhý v měřáku za Norbym a druhý jsem byl i po startu. Jochen (Hahn) se mě pár kol zkoušel udržet, ale naštěstí se mi podařilo mu ujet," řekl Lacko.

Do druhého závodu nastoupila nejrychlejší osmička tradičně v obráceném pořadí, ale z výhry se opět radoval Kiss. Pomohly mu i technické problémy druhého pilota Buggyry Téa Calveta z Francie, jenž vedl až do osmého kola, ale poté jej zradily brzdy. Lacko se postupně posouval vpřed, v posledním kole předjel Němce Saschu Lenze a skončil třetí.

"Byla to řežba až do posledního kola. Kluci mechanici odvedli výbornou práci a já jsem se jim mohl takhle odvděčit, za což jsem rád," podotkl Lacko.

Kontinentální šampionát bude pokračovat třetím dílem 2. a 3. července na Slovensku.

Mistrovství Evropy tahačů v Budapešti na okruhu Hungaroring:

3. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 25:46,862, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -9,721, 3. J. Hahn (Něm./Iveco) -16,049.

4. jízda: 1. Kiss 26:18,443, 2. J. Hahn -5,228, 3. Lacko -7,269.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss 101, 2. Lenz (Něm./MAN) 83, 3. J. Hahn 78, 4. Lacko 59.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články