Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Lacko vede ME tahačů už o 46 bodů po pátém triumfu v řadě

Nürburgring (Německo) - Adam Lacko je k nezastavení. Po pátém vítězství v řadě vede pořadí mistrovství Evropy tahačů už s náskokem 46 bodů. Na Nürburgringu zaznamenal stoprocentní bilanci po třech úspěšných jízdách, čtvrtá byla zrušena kvůli naftě na trati. David Vršecký skončil pátý při návratu do ME po téměř dvou letech a připsal si zisk osmi bodů, v předchozích dvou jízdách nebodoval.

Je nám líto, video expirovalo.
Lacko byl na Nürburgringu stoprocentní, pořadí ME vede už o 46 bodů

Lacko sérii neporazitelnosti zahájil dvěma triumfy v druhém soutěžním dnu v Misanu na konci května. Nyní v Německu přitom ani jednou nestartoval z první řady, ale skvěle se vypořádal s těžkými podmínkami, které ve třetím závodě umocnila znečištěná trať.

"Co na to říct. Začalo pršet v pravý moment. V půlce závodu jsem se trochu zapotil, protože na trať vytekl nějaký olej a začalo to strašně klouzat. Jinak ale paráda. Takový průběh jsem nečekal," řekl Lacko. Zkrácení programu litoval, ale rozhodnutí chápal. "Je to sice škoda, ale zdraví má přednost a nebylo bezpečné v těchto podmínkách závodit," dodal.

Také Vršecký nakonec po nepovedené sobotě odjížděl z Nürburgringu spokojený. "Mám radost, ale mohlo to být ještě lepší. Při souboji s Hahnem jsem chyboval a dostal se mimo trať. Nakonec, vyškrábat se z dvanáctého místa až na páté a ještě sebrat body Hahnovi i Halmové..., považuji svůj úkol za splněný," jmenoval Vršecký hlavní soupeře týmového kolegy v hodnocení ME.

Závod mistrovství Evropy tahačů na Nürburgringu (Německo):

Třetí závod: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 28:49,684, 2. Kiss (Maď./Mercedes) -8,958, 3. Janiec (Fr./MAN) -12,583, ...5. Vršecký (ČR/Buggyra) -57,987.

Čtvrtý závod byl zrušen.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 142, 2. Halmová (Něm./MAN) 96, 3. Hahn (Něm./Iveco) 95, ...12. Vršecký 8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy