Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Lacko přišel o výhru v Le Mans až v posledním kole

Až v posledním kole dnešního druhého závodu mistrovství Evropy tahačů v Le Mans přišel český jezdec Adam Lacko o vítězství. Pilot týmu Buggyra Racing na mokré trati dlouho vedl, v samém závěru jej ale předjel lídr šampionátu Norbert Kiss z Maďarska. V hlavním závodě byl Lacko pátý.

Tahač Adama Lacka
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Čerstvě sedmatřicetiletý Lacko byl v kvalifikaci pátý a do první jízdy tak odstartoval z třetí řady. První závod na slavné francouzské trati velké drama nenabídl a v popředí se nic nezměnilo. Vyhrál Němec Jochen Hahn, Lacko dojel pátý.

Druhý handicapový závod na mokré trati byl mnohem dramatičtější. Lacko potvrdil, že se mu v těchto podmínkách daří. Z druhé řady se rychle posunul do čela a dlouho jezdil první.

Dařilo se mu odrážet útoky Saschy Lenze z Německa a poté dlouho i Kisse, který předvedl skvělou stíhací jízdu. V posledním kole se maďarskému jezdci povedlo natlačit před Lacka a dojel si pro vítězství.

"Byl to skvělý závod pro fanoušky i pro nás. Měli jsme dnes trošku problém s nastavením, brzdy nefungovaly ideálně. Uvidíme zítra. S druhým místem jsem ale spokojený," řekl Lacko, který je v průběžném pořadí ME nadále druhý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy