Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Manželé

Lacko opět kraloval na mokru a dojel první

Automobilový jezdec Adam Lacko znovu potvrdil, že na mokru jezdit umí. Dnešní druhý závod mistrovství Evropy tahačů v Zolderu vyhrál a v hlavním závodě byl člen týmu Buggyra Racing čtvrtý. V průběžném pořadí je nadále třetí.

Tahač Adama Lacka
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Šestatřicetiletý Lacko byl v úvodní kvalifikaci třetího podniku evropského šampionátu pátý a do hlavního závodu tak odstartoval z třetí řady. Po startu sice klesl na šesté místo, ale rychle se vrátil na páté, které udržel až do cíle. Po půlminutové penalizaci Jochena Hahna z Německa se v konečném pořadí posunul na čtvrté místo. Z vítězství se radoval lídr seriálu Maďar Norbert Kiss.

"Snažili jsme se zlepšit nastavení podvozku, abychom byli rychlejší, a myslím, že se nám to povedlo, i když to stále nestačilo na to, abychom jeli úplně vepředu. Úspěch byl ale jen to, že jsme se k nim přiblížili," řekl Lacko.

Je nám líto, video expirovalo.
Lacko se v Zolderu posunul na průběžně druhé místo v ME tahačů

Do druhého handicapového závodu Lacko odstartoval opět z třetí řady. Na mokru se ze začátku nemohlo předjíždět, ale poté, co komisaři odvolali žluté vlajky a umožnili přejíždění, český jezdec potvrdil, že mu tyto náročné podmínky sedí. Rychle se posunul do čela a nakonec porazil druhou Stephanii Halmovou z Německa o více než čtyři sekundy. Třetí dojel druhý pilot Buggyry Francouz Téo Calvet.

"Jsem maximálně spokojený. Celý den se blížily černé mraky a pět minut před startem to spadlo. Začalo hodně pršet, přišel chaos a každý tým musel něco udělat. Například se musela speciálním přípravkem nastříkat okna, aby se nemlžila," uvedl Lacko s tím, že se měnilo i nastavení vozu a tlak v pneumatikách. "Naštěstí se nám vše včas povedlo a já to zúročil, i když to nebyl jednoduchý závod, protože jsem prvních pár kol musel bojovat. Pak už jsem jen musel sledovat zrcátka a neudělat chybu, což se na vodě lehce stane," dodal rodák Čeladné ke své první letošní výhře.

Mistrovství Evropy tahačů v Zolderu

1. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 23:41,047, 2. Lenz (Něm./MAN) -9,874, 3. Albacete (Šp./MAN) -10,913, 4. Lacko (ČR/Buggyra) -11,298, ...13. Kolocová (ČR/Buggyra) -46,369.

2. jízda: 1. Lacko 26:14,995, 2. Halmová (Něm./Iveco) -4,545, 3. Calvet (Fr./Buggyra) -20,890, ...13. Kolocová -49,052.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss 107, 2. Lenz 101, 3 Lacko 89.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy