Následuje
BasketManie

Lacko byl v závodech tahačů v Mostě dvakrát na stupních vítězů

Adam Lacko se v obou jízdách mistrovství Evropy tahačů v Mostě prosadil na stupně vítězů. V úvodním pohárovém závodě dojel druhý za lídrem seriálu Jochenem Hahnem z Německa, ve druhém byl třetí. V průběžném pořadí zůstal pilot týmu Buggyra Racing třetí, snížil ale odstup na druhého Španěla Antonia Albaceteho na čtyři body. Hahn si na severu Čech upevnil vedení.

Adam Lacko na stupních vítězů
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Lacko do prvního lépe bodovaného závodu odstartoval z první řady, poté co v kvalifikaci zaostal za Hahnem jen o 0,077 sekundy. "Po Německu nám přišly nové komponenty, které jsme hned nainstalovali, a je to hodně znát," pochvaloval si Lacko.

Náskok na soupeře oba potvrdili i v závodě, Hahn od začátku vedl, Lacko jezdil druhý a třetí Stephanie Halmová z Německa měla v cíli ztrátu téměř 12 sekund. Lacko za Hahnem zaostal o půl sekundy.

"Jochen byl na startu o maličko rychlejší a využil svého postavení v první zatáčce, kde byl na vnitřku a protlačil se na první místo. Možná to vypadalo, že jsme se s Jochenem jen tak vozili, ale v kabině bylo 60 stupňů, a to nebyla vůbec pohoda," poukázal Lacko na vysoké teploty, které první den Czech Truck Prix provázely.

Do druhého závodu si elitní osmička vyměnila pořadí a z pole position startoval druhý jezdec Buggyry Oliver Janes. Brita ale následně přibrzdil trest od jury.

Lacko se dokázal stejně jako Hahn posunout vpřed, maximem však bylo třetí místo. Němce Reného Reinerta ani Albaceteho předjet nedokázal.

"Jsou to další důležité body do celkového hodnocení, podařilo se mi stáhnout náskok Antonia a trochu jsem utekl pilotům za mnou. Musím pochválit diváky, udělali zde opravdu neskutečnou atmosféru. Těším se na zítra," řekl Lacko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy