Následuje
SP Česko

Kubica zůstává i nadále v Renaultu

Londýn - Polský pilot Robert Kubica zůstane ve stáji formule 1 Renault i po změně vlastníka. Pětadvacetiletý rodák z Krakova se francouzskému týmu upsal loni v říjnu, ovšem poté, co Renault prodal většinový podíl lucemburské investiční skupině Genii Capital, začalo se o Kubicově budoucnosti v Renaultu pochybovat. První Polák ve formuli jedna měl totiž podle BBC ve smlouvě klauzuli, která mu umožnila odejít, pokud nebude tým plně vlastněn Renaultem. Podle svého manažera Daniela Morelliho ji však nevyužije.

"Ano, bude jezdit za Renault. Jdeme správným směrem. Museli jsme si jen ujasnit, kdo má v týmu jakou roli, a samozřejmě i jaký bude rozpočet, který je nutný pro vylepšování auta," uvedl Morelli. 

Kubica, jenž má na kontě vyhranou Velkou cenu Kanady 2008, jezdil v uplynulých čtyřech sezonách za tým BMW Sauber. Do Renaultu odešel poté, co automobilka BMW formuli 1 opustila.

Morelli popřel, že Kubica váhal se setrváním v novém týmu proto, že požadoval víc peněz. "Nemá smysl, aby jezdec chtěl víc peněz, když bude mít slabé auto a přijde o bonusy za umístění. Je lepší získávat body a dosahovat umístění na stupních vítězů a tak vydělat peníze," dodal Kubicův manažer.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy